Na Pustevnách vytvoří z ledu mamuta i šavlozubého tygra

Pustevny – Areál Pusteven v Beskydech se počínaje touto sobotou na několik týdnů znovu promění v galerii plnou soch z ledu a sněhu. Uskuteční se tady další ročník hojně navštěvované akce nazvané Ledové sochy.

Na Pustevny přijede podle pořadatelů šest sochařů z České republiky a Slovenska. „Připravené budou dva stany, v každém z nich se bude vyřezávat na jiné téma,“ uvedla marketingová manažerka pořádající společnosti Pustevny, s. r. o. Dita Hrtusová.

Tématem hlavního stanu bude doba ledová. „Už nyní v něm vzniká socha mamuta v životní velikosti. Dále zde bude například socha tygra šavlozubého nebo medvěda, vše ve skutečných velikostech,“ doplnila Dita Hrtusová. Druhý stan organizátoři zpřístupní zřejmě až následující víkend. Záležet bude především na počasí. Téma druhého stanu také pořadatelé ještě upřesní. Festival ledových soch potrvá na Pustevnách nejméně po dobu tří týdnů – od 6. do 21. ledna 2018. Vždy o víkendech zpestří návštěvníkům pobyt na Pustevnách bohatý doprovodný program připravovaný ve spolupráci s rádiem Čas.

Příchozí se mohou těšit na soutěže a hry pro děti i dospělé, moderovaný program, sněhové sochy, lezeckou horu pro děti, fotostěnu a mnoho dalšího.

Zajištěná bude kyvadlová autobusová doprava od zastávky nedaleko hotelu Zavadilka v Prostřední Bečvě až na Pustevny.

OHLÉDNUTÍ 2017

Kdy: neděle od 17.00
Kde: kino Hvězda Uherské Hradiště
Vernisáž 12. ročníku neformálního „slováckého press-fota“ Ohlédnutí, která se v kině Hvězda uskuteční v neděli v 17 hodin, zpříjemní vystoupení cimbálové muziky Kubíci. Jako speciální host v 18 hodin vystoupí vokální pěvecké ženské trio Kundinky zpívající malohanácké lidové písně. Během Ohlédnutí 2017 bude v kinokavárně vystavovat soubor svých fotografií také loňský laureát Dušan Kimmer. Součástí finální výstavy budou také vzpomínkové panely osobností, které nás v uplynulém roce opustily.

LYŽUJ A PLAV

Kdy: od 2. ledna
Kde: Ski areál Razula, Velké Karlovice
Za kolik: za cenu skipasu
Akce Lyžuj a plav se vztahuje na celodenní skipasy do Ski areálu Razula. Lyžaři ke skipasu obdrží volný vstup na jednu hodinu do termálních bazénů ve všedních dnech. „Tuto výhodu mohou využít nejen v den zakoupení skipasu, ale ještě dva měsíce poté. Pokud se bonus rozhodnou využít v dubnu, mohou si po celý tento měsíc místo hodiny užívat bezplatného koupání 2,5 hodiny, což je letošní novinka,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek. Ski areál Razula je v provozu denně od 8:30 až do 17:30 hodin. Na sjezdovkách je aktuálně zhruba 50 centimetrů převážně technického sněhu.

SALVADOR DALÍ

Kdy: do 14. ledna
Kde: Filmový uzel Zlín
Za kolik: děti 90 Kč, dospělí 160 Kč, rodinné 400 Kč
Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího lze nyní vidět ve Filmovém uzlu ve Zlíně. Grafické listy, sochy, tapiserie, porcelán, keramika a dokonce i flakony reprezentují průřez celoživotní tvorbou autora.

KONCERTY KRÁLŮ

Kdy: 6. ledna
Kde: Kroměříž
Hned tři tříkrálové koncerty potěší v sobotu obyvatele Kroměříže: dva odzpívá jeden se sborů Gymnázia Kroměříž ZeSrandy v 16 a v 18:30 hodin v aule školy. „Příchozí se mohou těšit na židovské i křesťanské písně, nebude chybět svahilská píseň Baba Yetu nebo Memory z muzikálu Cats,“ řekla umělecká vedoucí sboru Eva Kočařová. Další koncert pořádá kroměřížská ZUŠ a vystoupí oba tamní sbory i smyčcový soubor a orchestr. Koncert v kostele Panny Marie začíná v 16 hodin.

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE

Kde: Tlumačov, tělocvična ZŠ
Kdy: sobota od 9 hodin
Za kolik: dospělí 100 Kč
Oč jde: turnaj pro neregistrované hráče, kategorie děti, ženy i muži

VÝSTAVA JANA KOBYLÁKA

Kde: Otrokovická Beseda, OtrokoviceKdy: od 2. 1. 2018 do 27. 1. 2018
Oč jde: unikátní výstava světoznámého cestovatele, entomologa a ilustrátora Jana Kobyláka,
zároveň si návštěvníci výstavy mohou zakoupit originály i laserové kopie děl s podpisem autoraDalší tipy ze Slovácka

ELENA SONENSHINE ZPÍVÁ ELLU & JOCOSE JAZZ

Kde: Dům kultury Uherský Brod
Kdy: dnes od 19.00
Za kolik: 150,-
Největší tahák: pocta Elle Fitzgerald k 100. výročí narození královny jazzu

NOVOROČNÍ KONCERT

Kde: Muzeum J. A. Komenského Uherský Brod
Kdy: sobota od 17.00
Za kolik: 100,-
Největší tahák: vystoupí soubor Collegium Clasic, na flétnu hraje Lucie Lerlová a na trubku Ladislav Pavluš ml.

Další tipy z Valašska

TŘÍKRÁLOVÝ DĚTSKÝ KARNEVAL

Kde: Dům kultury Vsetín
Kdy: sobota od 14.00
Oč jde: tradiční karneval pro děti tentokrát s tematikou populárního Čtyřlístku. Připravené budou soutěže a také bohatá tombola. Hudební doprovod zajistí vsetínská country kapela Gympleři

MUZIKANTSKÉ MLŽENÍ

Kde: Kulturní dům, Lužná
Kdy: pátek od 19 hodin
Za kolik: vstupnédobrovolné
Oč jde: setkání lidových muzikantů z Valašska i jiných koutů ČR, akce pro širokou veřejnost

Další tipy z Kroměřížska

UNIVERSUM BRDEČKA

Kde: Kino Klub Sušil v Bystřici pod Hostýnem
Kdy: v pátek 5. ledna
od 19 hodin
Promítání dokumentárního filmu o Jiřím Brdečkovi, scenáristovi, spisovateli a kreslíři, který se podílel na řadě slavných českých filmů.

ČETBA DĚTÍ OTCE VLASTI

Kde: od 3. ledna
Kdy: Knihovna Kroměřížska
Výstava seznamuje s obsahy a rámci čtyř česky psaných děl, jejichž vznik souvisí s kulturním rozmachem za vlády Karla IV.

Tipy připravili: zpravodajové Deníku