Známé kapely se zastaví ve třiadvaceti městech Evropy. V neděli potěší fanoušky ve zlínském klubu Masters of Rock Café na Čepkově

Minulý pátek kapely vyrazily na evropské turné. Do konce října mají v plánu uskutečnit třiadvacet vystoupení v Polsku, Slovensku, Maďarsku, Česku, Itálii, Francii a v dalších státech.

„Po všem tom cestování jsme se rozhodli, že je čas na evropskou šňůru, abychom nezanedbávali naše fanoušky v Evropě. Vyrážíme s našimi přáteli z Eluveitie. Toto turné bude poslední kapitolou našeho Karkelo World Tour, které začalo loni v dubnu v Americe,“ informují na svých webových stránkách Korpiklaani. Ti už pracují na další desce, která by se k posluchačům měla dostat v únoru 2011.

„Jejich nekonečně pozitivní hudbě nelze nepodlehnout, zvláště v případě živého vystoupení. Divoký metal zahalen do omamné vůně dřeva a finského folkloru, to je spolehlivý recept, který přiměje každého pustit se do divokého tance a zpěvu. Charismatická kapela kolem neméně charismatického frontmana Jonne Järvely jistě do svého koncertního playlistu pro Zlín zařadí také lesem vonící hity z poslední desky,“ přislíbila Martina Benešová z pořádající agentury.

Kapelu z finského města Lahti založili hudebníci před sedmnácti lety, tehdy ještě pod jménem Shaman. Zakladatelem byl zpěvák a kytarista Jonne Järvelä. Hlavními tématy písní je finská a laponská příroda, mýty Finů a Sámů a pro Finsko typický alkohol. Loni se dostalo na pulty obchodů osmé řadové album s názvem Karkelo, na kterém je třináct skladeb.

Také švýcarští Eluveitie se mohou pochlubit novinkou. Za titulem Everything Remains As It Never Was se skrývá patnáct songů. „Metal této nesmírně oblíbené formace je silně ovlivněn keltskou lidovou hudbou. Svědčí o tom zajímavé zapojení nástrojů jako irské dudy, flétna, mandolína, housle či flašinet. Mimo aktuální studiové desky nabízejí Eluveitie také ochutnávku toho nejlepšího ze své tvorby, která vyšla v loňském roce,“ uvedla Benešová.

Nedělní show začne ve 20 hodin. A metalisté mají pro své fanoušky přichystané také malé překvapení. „V roli speciálního hosta se představí poetický projekt dvou krásek z Eluveitie Anny Murphy a Meri Tadič s názvem Godnr. Universe,“ doplnila organizátorka.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.