Letošní ročník jedné z největších hudebních událostí letní festivalové sezony Trnkobraní chystá pro všechny dosud skryté talenty velkou karaoke show.

Karaoke je fenomén, o kterém určitě už každý slyšel, ale ne každý měl možnost zažít tuhle mánii na vlastní kůži.

„Stalo se už několikrát, že jsem prostřednictvím karaoke objevil skutečný talent,“ prozradil zlínský DJ Petr Kopčil, který celou dnešní karaoke show na Trnkobraní bude moderovat. Zároveň ale dodává, že pobavit se může opravdu každý.

Pod pojmem karaoke, které pochází z japonského kara (prázdný) a ōkesutora (orchestr), je však v Česku poskytována zcela odlišná služba než v Japonsku.

Zatímco v Japonsku je dům plný malých, zvukově izolovaných soukromých pokojíků, kde se hosté mohou odvázat a nikdo krom jejich přátel je nevidí a neslyší, v ČR jde o kluby či bary, které poskytují možnost zpívat před celým podnikem.

To však zřejmě ale není skutečným důvodem nízké návštěvnosti. Stačí se podívat do Německa, UK a USA, kde je tato forma zábavy dost oblíbená.

„Pouze v Česku to považujeme za jakousi anarchistickou ego zábavu,“ míní moderátor Petr Kopčil. Ten se svou karaoke show vystupuje již rok i ve zlínských barech či klubech.

„Bylo to hop nebo trop. Buď se lidi zblázní, nebo si budu do konce života zpívat doma sám. A stal se malý zázrak, ve který jsem doufal, tady to lidi tak chytlo, takže nutit je ani nemusím,“ pochvaluje si Kopčil s tím, že někdy je to vidina výhry, jindy hecování kluků, aby se ukázali před holkama, nebo se prostě zvedne partička děvčat a střihnou si třeba „Helču“.

„Člověk si neuvěřitelně odpočine, dostane ze sebe vše negativní, upustíš páru, stres,“ dodává Kopčil. Ti, kteří touží po slávě, mají možnost již dnes na Trnkobraní zakusit obrovské jeviště, masivní zvuk, světla a především vyprodané hlediště.