„Jsme za cenu rádi a bereme ji jako závazek do další práce. Kapely, které na ni dosáhly už dříve, patří mezi českou špičku. Jak už jsem řekl, činí nás to zavázanými a rozhodně nehodláme usnout na vavřínech,“ řekl spokojený primáš cimbálovky Petr Král.

Cílem projektu FOSKAR je ocenění významných počinů v aktivním hudebním a tanečním folkloru a folklorismu v České republice. Ceny byly rozdány už poosmé. Nominované soubory vybírá sto padesát odborníků z hudební branže. Kašava se do užšího kola dostala už podruhé. „Úspěch jim moc přeju. Mají ho zasloužený. Prvenství odráží invenční, repertoárový a generační vzestup,“ je přesvědčená autorka projektu Magdalena Múčková.

Kašava loni oslavila čtvrtstoletí existence. Jejími pěveckými sólisty byli Ludmila Bařinková–Hnilicová a Pavel Malík, úzce s ní spolupracovali Jarmila Šuláková i Josef Laža. Cimbálovka natáčela v Československém rozhlase v Ostravě a podílela se na několika ročnících televizního cyklu Zazpívej, slavíčku.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.