„Vstupenky bude možné zakoupit i na pokladnách v den konání festivalu u hlavního vstupu do areálu. Na místě ale už nebude možné zakoupit zvýhodněné rodinné vstupné, pouze jednotlivé vstupenky, které budou stát 300 Kč pro dospělé a 200 Kč pro děti do 15 let (děti do 3 let mají vstup zdarma)," uvedla PR manažerka pořádající agentury Velryba Petra Svěráková.

S parkováním buďte trpěliví

Areál festivalu bude pro diváky otevřen od 11 hodin. První tóny z pódia B se ozvou přesně v 11.45, kdy zahájí první kapela domácí Franc Alpa. První velkou hvězdou v programu pak bude kapela Čechomor, jejíž hodinový set začíná ve 13 hodin.

V souvislosti s očekávaným příjezdem několika tisíc diváků vydali pořadatelé doporučení pro příchody k areálu i pro zaparkování aut.

„Jako hlavní odstavné parkoviště bude sloužit průmyslová zóna, která je vzdálená od bran areálu zámecké zahrady přibližně dva kilometry," uvedla Svěráková.

Diváci můžou zaparkovat v zóně a na festival přijet na kolech cyklostezka vede přímo od průmyslové zóny a pořadatelé festivalu připravili i hlídanou zónu pro bicykly diváků.

Prostřednictvím živého vysílání Rádia Zlín budou přijíždějící diváci průběžně informováni o stavu parkovacích ploch v Holešově v živých vstupech. „V každém případě je už nyní pro řidiče univerzální rada: buďte trpěliví a nesnažte se zaparkovat v bezprostřední blízkosti vchodů tam to opravdu nepůjde," upozorňuje Svěráková.

Ti, kteří budou chtít na festivalu stanovat, budou mít tuto možnost na vyhrazeném místě v zahradě zámku. V blízkosti bude WC a tekoucí voda. Stanování bude možné od dnešních 15 hodin do neděle 12 hodin. Stanování bude bezplatné a nehlídané.

Kromě soutěže netradičních plavidel, která se letos setkala s velkým zájmem stavitelů a námořníků, se návštěvníci mohou těšit rovněž na recesistické Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky. Do obou disciplín přejezdu jednotlivců na kole a dvojic na trakaři se můžou diváci přihlásit přímo na místě a zkusit své umění v překonání úzké lávky nad vodní hladinou.

Na festivalu Holešovská regata 2012 vystoupí celá řada populárních zpěváků a kapel. Například Čechomor, Mňága a Žďorp, Tomáš Klus, MIG 21 a další. Program zpestří i pouliční divadlo, chybět nebude ani velký ohňostroj nad vodní hladinou a závěrečná pirátská tancovačka s kapelou Premier, která skončí až s úderem půlnoci.

Kromě hudby čeká návštěvníky pestrý doprovodný program pro dospělé i děti. V areálu budou připraveny nejen tradiční skluzavky a skákací hrady, ale také například indiánská vesnice, škola žonglování, svezení na ponících, rukodělné dílny pro děti, svezení na dračích lodích a mnoho dalšího, to vše zdarma v rámci vstupného.