„Chceme, aby přinášely dětem, rodičům, pedagogům a všem, kdo na ně zavítají, aktuální informace o dění v oddělení, nabídku pořadů pro školy i veřejnost, tipy na dobré čtení i zábavu,“ vysvětlila pracovnice oddělení pro děti Jana Hoferková.

Také sami čtenáři se mohou aktivně do dění na webu zapojit. Mohou posílat své tipy na oblíbené knihy nebo například v rámci rubriky Milošova talentmanie své obrázky, které budou na stránkách vystaveny.

„Průvodcem virtuální knihovničky je kocour Miloš – rošťák, filuta, zábavný společník a vášnivý čtenář. Děti zde naleznou i odkazy na zajímavé weby, které mohou využít pro přípravu do školy nebo pro zábavu,“ prozradila knihovnice Iveta Štanclová, která je autorkou obrázků kocoura Miloše.

Jednou z posledních aktualit, o kterých Zlínská knihovnička informuje, je vyhlášení literární soutěže, do níž se mohou zapojit děti ze zlínského regionu ve věku od 6 do 15 let. Téma letošního ročníku je zaměřeno na svět počítačů a internetu a jako každý rok si mohou malí spisovatelé vybrat, jak jej zpracují.

„Může to být pohádka, povídka, zamyšlení, ale také báseň nebo drama. Uzávěrka je 30. listopadu a práce lze poslat buď elektronicky na adresu detske@kfbz.cz nebo poštou na adresu knihovny. Podrobnější informace k soutěži jsou právě na webu Zlínské knihovničky http://deti.kfbz.cz,“ doplnila Hoferková.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.