Zosmatřiceti hlasujících chtělo patnáct, aby se vinscenaci slovo kokot objevilo. Třiadvacet dalších však mělo zcela opačný názor. Atak místo kokota zvítězil tajtrlík. Autoři scénáře Jiří Trnka a Vladimír Fekar, kteří anketu vyprovokovali, si výsledek hlasování vezmou ksrdci.

„Budeme to brát vpotaz,“ řekl Fekar stím, že to bylo vůbec poprvé, co dostalo zlínské publikum příležitost ovlivnit tímto způsobem podobu inscenace. „Ukázali jsme lidem dvě varianty, jak by mohla sporná scéna vypadat– tu slušnou a tu méně slušnou. Na základě toho zvolili, co se jim líbí více,“řekl.

Na otevřenou zkoušku se přišlo podívat několik desítek lidí. Přihlížet mohli tomu, jak se připravuje například scéna vstupu prince Kalafa do zámku nebo příchod princezny Turandot.

Premiéru bude mít Princezna Turandot ve zlínském divadle premiéru 16.února v19hodin ve Velkém sále. Vroli kruté a necitelné čínské princezny se představí Petra Domžalová. Inscenaci vznikla na motivy hry Carla Gozziho.

Divadlo už však připravuje další otevřenou zkoušku. Už příští sobotu 9.února se od 10.hodin se mohou diváci přijít podévat na přípravy Dekameronu.