V neděli večer vyvrcholily velehradské slavnosti na nádvoří před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje velkým charitativním Koncertem dobré vůle.

Velkomoravským chorálem jej zahájil Hradišťan s Jiřím Pavlicou a slovem koncert mistrně skloubili moderátorka Barbora Černošková s hercem Pavlem Křížem.

Na velkolepém charitativním muzikantském svátku, během něhož byly představeny čtyři charitativní projekty, mohlo několik tisíc jeho přímých účastníků, rozhlasových posluchačů a televizních diváků přispět prostřednictvím svých mobilních telefonů, a to zasláním DMS.

„Výtěžek z koncertu bude rozdělen stejným dílem mezi Nadační fond ADIUVARE, Dvouletou katolickou střední školu v Praze, Služby dobrého pastýře a Maltézskou pomoc, o.p.s., řekl hned v úvodu charitativní akce herec Pavel Kříž.

Zazpívat všem lidem dobré vůle přišli polská pěvecká skupina Oktoich, Markéta Konvičková, Dominika Stará, Hana a Petr Ulrychovi a Kateřina Štruncová, dětský sbor Kantiléna a Jiří Pavlica s Hradišťanem. S ním si zapěl i Petr Bende.

„Tato sestava poskytla fajnšmekrům a konzumentům koncertu pestrou a zajímavou pěveckou nadílku,“ pochvaloval si starosta Velehradu Stanislav Gregůrek.

Jiří Pavlica s Hradišťanem je neodmyslitelnou součástí Koncertu lidí dobré vůle od jejího prvního ročníku.

Také Petr Bende je už několik let součástí programu, který je největší interaktivní charitativní sbírkou v České republice, jejíž výtěžek je každoročně rozdělen rovným dílem mezi předem vybrané neziskové organizace.

„Čím více je naše doba uspěchaná, tím více se cítím, že na chvíli se zastavit a věnovat se Dnům lidí dobré vůle a jejich pestré nabídce, má ohromný smysl,“ svěřil se Bende, který se před dvěma roky u Konventního rybníka před Velehradem oženil.

Krátce po koncertu odcestoval s manželkou Zuzanou a jejich ratolestí na dovolenou do zahraničí.

Poprvé se na Koncertu dobré vůle představila šestnáctiletá talentovaná zpěvačka Markéta Konvičková. „Při odpolední zkoušce jsem měla obrovskou trému. Málem mě tu museli televizní štáb křísit. Velehradskou premiéru jsem ale celkem v pohodě zvládla,“ neskrývala Markéta v zákulisí radost.

Pomyslnou tečku za Večerem lidé dobré vůle, nad nímž převzali záštitu Livie Klausová, manželka prezidenta republiky, olomoucký arcibiskup Jan Graubner a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, udělala píseň Vinšujeme vám v podání Jiřího Pavlici a Hradišťanu.