ZLÍNSKO

KINA

ZLÍN:

Golden Apple Cinema: Habermannův mlýn (18.15, 20.30), Jíst, meditovat, milovat (16, 18.45, 21.30), Legenda o sovích strážcích (15, 17.30), Let´s Dance (16.15), Machete (15.45, 18), Piraňa (19.45, 21.45), Rejkjavík (16.05), Resident Evil: Afterlife (18.30, 20.45), Román pro muže (15.30, 18, 20.15).
Velké kino: Wall Street: Peníze nikdy nespí (17), Habermannův mlýn (19.30).
Kino Květen: Záložní plán (17).

LUHAČOVICE: Kino Elektra: Doktor od jezera hrochů (16).
OTROKOVICE: Kino Otrokovická beseda: Expendables – Postradatelní (19).

KLUBY, KONCERTY, BESEDY

ZLÍN:

Flip: Diskotéka (20).
Golem klub: Sitback show afterparty (20).
Hvězdárna: Sicílie – přednáška (18).
Zelenáčova šopa: Slávek Janoušek – koncert (19).
Loft 577: Autorské čtení zlínského umělce Jaroslava Kovandy (18).
Muzeum jihovýchodní Moravy: Etiopie – trochu jiná Afrika – přednáška (17).
Dům umění: Koncert k nedožitým 90. narozeninám Jiřího Hanzelky (19).

LUHAČOVICE:

Vinárna Racek: Taneční večery s živou hudbou (19).
Kulturní dům Elektra: Taneční zábava – hraje Zálesanka (19).

DIVADLA

ZLÍN:

Městské divadlo Zlín: Velký sál: Věc Makropulos (19)
Malá scéna Zlín: Velmi nebezpečné vztahy (19.30).

VÝSTAVY

ZLÍN:

Galerie Kabinet T: Berlínští umělci: Astrid Sourkova, Markus Selg a Erwin Kneihsl uvedou výstavu inspirovanou výstavbou města Zlína na téma rychle rostoucí metropole (do 22. 10.).
Dům umění: Civilizované bydlení pro každého – výstava Jana Vaňka (do 14. 11.).
32. budova továrního areálu Svit: Hry a klamy – interaktivní putovní výstava, kde je dotýkání se exponátů povoleno a vyžadováno (do 7. 11.).
Zámek: Velkoměstská periferie – výstava Zbyňka Baladrána, Barbory Klímové, Jiřího Skály a Tomáše Svobody (do 28. 11.).
Zámek: Hlavní výstavní sál: Klášťov – hora čarodějů – unikátní archeologické objevy z doby starých Slovanů (do 14. 11.).
Zámecká spojovací chodba: Výstava fotografií Jindřicha Štreita z let 1969 – 1989 (do 14. 11.).
Alternativa – kulturní institut Zlín: Barvy snů – výstava Renaty Švecové (do 30. 10.).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY:

Vestibul městského úřadu: Čestní občané města Valašské Klobouky (do 31. 12.).
Městské muzeum: Soužití s velkými šelmami (do 19. 11.).

LUHAČOVICE: Muzeum Luhačovického Zálesí: Příběh vyšívaného šátku – výstava o podomáckém zpracování rostlinných vláken a využití rostlinných barviv (do 31. 10.).
BRUMOV-BYLNICE: Městské muzeum: Má Vlára, Z opuštěných domů – výstava fotografií Antonína Kostky a Milana Červenky (do 30. 10.).
VIZOVICE: Galerie Mariette: Výstava vánočních ozdob (do 31. 12).

UHERSKOHRADIŠŤSKO

KINA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Kino Mír: Casablanca (16).

KLUBY, KONCERTY, BESEDY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Klub No.6.: Diskotéka (21).
Reduta: Dlouhá cesta regionální literatury – přednáška (14.30), Elena Sonenshine Quintet (19.30).

DIVADLA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Slovácké divadlo: Penzion pro svobodné pány (19).

VÝSTAVY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Galerie Slováckého muzea: Jaroslav Koléšek – Archeologie stroje (do 31. 12.).
Kino Hvězda: Chřiby neznámé – výstava fotografií Bořka Žižlavského, Jiřího Blahy, Ivo Hubíka a Karla Grabovského – stálá expozice.

STARÉ MĚSTO: Památník Velké Moravy: Obrazy, sochy, kresby, grafika z 19. a 20. století – stálá expozice.
KUNOVICE: Letecké muzeum: Namaluj letadlo – výstava dětských kreseb.
BUCHLOVICE: Areál státního zámku Buchlovice: Na počátku byla hlína – stálá archeologicko-etnografická expozice keramiky.
VLČNOV: Muzeum lidových pálenic: Výstava je věnována podomácké výrobě slivovice a ovocných destilátů a její historii na moravsko slovenském pomezí – stálá expozice.

KROMĚŘÍŽSKO

KINA

KROMĚŘÍŽ: Kino Nadsklepí: Román pro muže (17, 19.30).

DIVADLA

KROMĚŘÍŽ: Dům kultury: Nebe? – hostuje Divadlo Maléry (19).

VÝSTAVY

KROMĚŘÍŽ:

Muzeum Kroměřížska: Historie ukrytá pod dlažbou města – stálá expozice.
Galerie u Artuše: Jan Honza Beránek – fotovýstava – portréty, krajiny, hory, fotofóry (do 30. 10.).

HOLEŠOV:

Zámek: Slavné vily Zlínského kraje – výstava publikací o jedinečné tváři moderní architektury Zlínského kraje v obrazech, fotografiích, plánech, modelech a příbězích o architektech, stavebnících a stavitelích (do 14. 10.).

VSETÍNSKO

KINA

VSETÍN: Kino Vatra: Legenda o sovích strážcích (17), Muži, kteří nenávidí ženy (19.30).
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Kino Panorama: Po přečtení spalte (18).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Kino Svět: Legenda o sovích strážcích (17), Resident Evil: Afterlife (19.30).

KLUBY, KONCERTY, BESEDY

VSETÍN: Hvězdárna: Pozorování Slunce a exkurze na hvězdárně (9).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: M-klub: Toxique – koncert (20).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

T-klub: Sýrie aneb Cesta do Meziříčí a po okolí – přednáška (19).
Městská knihovna: Černá hodinka s Milanom Húževkom –setkání se slovenským sběratelem pověstí (16).

VÝSTAVY

VSETÍN:

Galerie na Letné: Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ – stálá expozice.
Zámecká věž: Astronomie v průběhu staletí – výstava k 400. výročí od prvního pozorování hvězdné oblohy dalekohledem – stálá expozice.
Zámek: Budiž světlo! – výstava provede historií osvětlování lidských obydlí a jejich okolí od nejstarších dob po současnost (do 9. 1. 2011).
Zámek: Kouzlo dotyku – interaktivní výstava, kde neplatí zákaz Nedotýkat se exponátů! (do 31. 12.).
Zámecká galerie: Čas cest a návratů – výstava obrazů Josefa Bartoloměje Krále (do 7. 11.).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Galerie Sýpka: Jožka Baruch – …grafická balada (do 1. 7. 2011).
Městská knihovna: Filipíny – země tisíce ostrovů (do 31. 10.).

NOVÝ HROZENKOV:

Památník Antonína Strnadela: Ateliér 1955 – výstava Oldřicha Františka Krajíčka (do 31. 10.).