ZLÍNSKO
ZLÍN:
Golden Apple Cinema: Čarodějův učeň (17.15, 19.45), Expendables: Postradatelní (16, 18, 20.15), Kajínek (20), Machři (16.45, 19, 21.15), Poslední vládce větru (15, 17.30, 20.30), Salt (15.15, 19.55), Shrek: Zvonec a konec (16.30, 18.30), Trik (17.45).
Velké kino: Kajínek (16.30, 19).
ZLÍN:
Flip: Diskotéka (21).
LUHAČOVICE:
Lázeňské divadlo: Světové evergreeny – koncert Ládi Kerndla (19.30).
Kulturní dům Elektra: Koncert známé cimbálové muziky Hradišťan s Jiřím Pavlicou (19.30).
ZLÍN:
2. patro zámku: Výstava PROSTOR Z(I)LIN(A) (do 12. 9.).
Přednáškový sál: Nevstupovat – vyvolávám! – výstava zachycuje vývoj fotografie a fotografického vybavení (do 5. 9.).
VALAŠSKÉ KLOBOUKY:
Vestibul Městského úřadu: Případ faráře Půčka: Nedašov 1949 – stálá expozice, Čestní občané města Valašské Klobouky (do 31. 12.).
LUHAČOVICE:
Muzeum Luhačovického Zálesí: Příběh vyšívaného šátku – výstava o podomáckém zpracování rostlinných vláken a využití rostlinných barviv (do 31. 10.).
BRUMOV-BYLNICE:
Městské muzeum: Má Vlára, Z opuštěných domů – výstava fotografií Antonína Kostky a Milana Červenky (do 30. 10.).
SLAVIČÍN:
Galerie Jasmín: Kresby světlem – výstava fotografií, grafik, koláží (do 30. 9.).
UHERSKOHRADIŠŤSKO
UHERSKÉ HRADIŠTĚ:
Slovácké divadlo: Harold a Maude (19).
UHERSKÉ HRADIŠTĚ:
Galerie Slováckého muzea: Karel Bartošík – Kapesní stříbro (do 3. 10.).
Slovácké muzeum: Československý filmový plakát 1959 – 1989, Francouzská kinematografie v československém plakátu (do 12. 9.).
Galerie Slováckého muzea: Odtud jinam a zase zpátky: Gabriela Nováková-Varmužová – kresba, Vratislav Varmuža – plastika, grafika (do 10. 10.).
Kino Hvězda: Chřiby neznámé – výstava fotografií Bořka Žižlavského, Jiřího Blahy, Ivo Hubíka a Karla Grabovského – stálá expozice.
STARÉ MĚSTO:
Památník Velké Moravy: Obrazy, sochy, kresby, grafika z 19. a 20. století – stálá expozice.
KUNOVICE:
Letecké muzeum: Namaluj letadlo – výstava dětských kreseb.
BUCHLOVICE:
Areál státního zámku Buchlovice: Na počátku byla hlína – stálá archeologicko-etnografická expozice keramiky.
Zámek: Appetitus Naturae – výstava fotografií Eduarda Timka (do 30. 9.).
VLČNOV:
Muzeum lidových pálenic: Výstava je věnována podomácké výrobě slivovice a ovocných destilátů a její historii na moravskoslovenském pomezí – stálá expozice.
KROMĚŘÍŽSKO
KROMĚŘÍŽ:
Kino Nadsklepí: Kuky se vrací (17), Užívej si, co to jde (19.30).
KROMĚŘÍŽ:
Muzeum Kroměřížska: Historie ukrytá pod dlažbou města – stálá expozice.
Zámek: Výstava Josef Ignác Sadler 1725 – 1767 (do 3. 10.).
Galerie Arcibiskupského zámku: Prosluněné obrazy – výstava Renaty Klogner Štolbové (do 3. 9.).
Květná zahrada: Sochy v zahradě (do 31. 8.).
HOLEŠOV:
Zámek: Alfons Mucha – výstava obrazů (do 26. 9.).
VSETÍNSKO
VSETÍN:
Kino Vatra: Sexy 40 (19.30).
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:
Kino Panorama: Černej Dynamit (18), Single Man (20).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:
Kino Svět: Český mír (17.30), Muži, kteří nenávidí ženy (19.30).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:
Hvězdárna: Astronomická pozorování oblohy (21).
VSETÍN:
Galerie na Letné: Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ – stálá expozice.
Zámecká věž: Astronomie v průběhu staletí – výstava k 400. výročí od prvního pozorování hvězdné oblohy dalekohledem – stálá expozice.
Zámecká galerie: Zbojnický mýtus – výstava výtvarných uměleckých děl se zbojnickou tematikou (do 5. 9.).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:
Muzeum: Recept na ženu – fotografie Milana Borovičky (do 26. 9.).
Galerie Sýpka: Jožka Baruch – …grafická balada (do 1. 7. 2011).
Galerie Sýpka: Erik Šille a Michal Czinege – výstava prací mladých slovenských autorů (do 26. 9.).
Kostel Nejsv. Trojice: Krásy Trenčínského kraje (do 31. 8.).
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:
Městská knihovna: Barevný svět her 2 – pokračování výstavy výtvarných a literárních prací žáků rožnovských škol (do 31. 8.).
T–klub: Učitelia a absolventi – výstava pedagogů a absolventů ZUŠ (do 5. 10.).