Centrum veškerého dění se však tentokrát přeneslo na Horní náměstí místo do zámeckého parku. Deštivé počasí z předešlých dnů totiž udělalo své a cesty i trávník se staly spíše bahenní pastí. Takže betonový podklad rozhodně nechával klidné maminky, které se nemusely bát, že se z jejich dítka stane jedno velké bahenní trápení, a v klidu si mohly vychutnávat sváteční atmosféru. „Konečně se tu něco děje,“ radovala se Leona Viceníková ze Slavičína.

Spousty tatínků zase nalákala pestrá nabídka piv. „To se hned tak nevidí, takže jsem přišel ochutnat něco zajímavého a dcera, ta je zase nadšená z balonků a cukrové vaty,“ vysvětlil místní obyvatel Tomáš Vaněk. Na něm si ale pochutnávali nejenom pánové, ale i dámy. „Já se už na to každý rok těším. Protože jenom tady a jen jednou do roka si dám červené pivo, které se tu prodává,“ pousmála se Dagmar Kořenková ze Slavičína. Její dvanáctiletá dcera Nikola zase přišla za hudbou. „Já si přišla poslechnout kapelu Fire Rice,“ sdělila.

Ti úplně nejmenší si zase zaskotačili s klauny, kteří pro ně měli přichystané spoustu her či soutěží. Kdo měl rád vojenskou techniku, mohl si zase z blízka prohlédnout auta i zbraně. A kdo chtěl jen tak odpočívat, mohl si sednout na lavičku a pozorovat šikovné ruce sochařů, které obyčejné kusy dřeva postupně proměňovaly v umělecké dílo.