Témata přednášek jsou stejně zajímavá jako země sedmého ročníku festivalu. Doktorka Ludmila Šimečková přiblíží mexické zdravotnictví a Jiří Tkadlčík, nejsilnější muž světa do 105 kilogramů, představí islandský sport.

Od Daniely Krchňákové se návštěvníci dozví, jaké je studium v Mexiku a Babetta maniaci ukážou, jak objet Island na mopedu. Svou činnost představí také Cetrum pro integraci cizinců.

Zapomenout nelze ani na přednášku Milana Jána, tuláka na cestách. Nakonec promluví Veru s Lukym o své cestě na Island obytnou dodávkou a svém projektu Share Happiness.

„Přednášející návštěvníkům festivalu zprostředkují to nejzajímavější z obou zemí – od základních informací až po vlastní zážitky z cest,“ shrnuje témata přednášek hlavní manažerka festivalu Gabriela Slezáčková.

Kromě zajímavých přednášek budou připraveny ochutnávky specialit islandské a mexické kuchyně. Další inspiraci pro své vaření mohou návštěvníci načerpat u mexické live cooking show.

Součástí festivalu jsou také rukodělné workshopy. Na nich si návštěvníci budou moci zkusit tvorbu tradičních výrobků, které se stanou vzpomínkou na den festivalu. Nebude chybět ani dětský koutek s programem.

Večer proběhne v rytmu tance a hudby.

Taneční škola Starlight potěší milovníky latinskoamerických tanců workshopem pod vedením Karolíny Koutné. V tanci bude možné pokračovat i po workshopu, celý festival svým vystoupením zakončí kapela Mariachi Espuelas, která je známá svým působením ve westernovém městečku v Boskovicích.

„V nabídce aktivit si každý přijde na své. Program festivalu jsme vytvořili pro všechny milovníky cestování a poznávání cizích kultur bez ohledu na věk,“ dodává manažerka produkce Michaela Konštacká.

Předprodej vstupenek bude probíhat nejpozději od 25. března ve velkokavárně Gulliver a dalších předprodejních místech, která budou v průběhu března zveřejněna na webové stránce festivalu.