Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé v zimě ven moc nechodí. Mají příležitost popovídat si s jinými

Bohuslavice nad Vláří - „Atmosféra je strašně krásná. Akce Česko zpívá koledy je před Vánocemi takovým zklidněním," říká Deníku Jarmila Machučová z Bohuslavic nad Vláří, kde se už do tradiční akce zapojí potřetí. Ona sama si nenechala ujít žádný z dosavadních ročníků v obci.

13.12.2016
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy 2015. Ilustrační foto.Foto: Hana Mazánková

„Určitě přijde i naše zastupitelstvo, které má v ten den schůzi. Takže zastoupena v účasti bude nejen ženská, ale i mužská část, mladší i starší," říká Jarmila Machučová. Těší se také na to, že po skončení zpívání si s ostatními dopřeje připravený horký čaj, s dospělými se možná zahřejí i něčím ostřejším štamprličkou.

Podle iniciátorky akce Aleny Manové je Česko zpívá koledy také příležitostí popovídat si s jinými spoluobčany.

„Přes zimu člověk lidi často venku nevidí, nepromluví spolu. Každý se snaží jít z práce rychle domů," vysvětluje. Takto si prý lidé najdou cílenou cestu na prostranství u kapličky, kde se zpívání koled koná.

„Kdo chce, udělá si čas, vánočně se naladí, zapěje koledy. Koneckonců jsme zase díky tomu o týden blíž k Vánocům, blíž k očekávanému datu. Vždyť jsou svátky skoro za týden, lidé by měli být spolu," podotýká Alena Manová.

Oficiální tahouny zpěvu v Bohuslavicích mít nebudou. Zpívat začne několik nadaných žen, k nim se pak přidají ostatní účastníci. Pro ně budou mít zajištěné noty a texty koled.

„Mně se nejvíce na akci líbí to, že se lidé setkají, přijdou mezi sebe. Nejsou sami v teple domova. Teď o víkendu nás čeká rozsvícení vánočního stromu, kde všem připomeneme, že mají přijít na Česko zpívá koledy," dodává Alena Manová. 

Autor: Jarmila Kuncová

13.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení