Do zlínského Academia centra UTB s komedií zavítá Václav Vydra, Svatopluk Skopal, Zlata Adamovská, Jana Boušková, Martin Zahálka, Simona Postlerová a řada dalších herců, kteří se k práci na inscenaci sešli z různých divadelních scén.

„Diváci se mohou těšit na úspěšnou frašku, která je výborně napsaná přesně v duchu feydeauovských situačních komedií. Dojemné lidské okamžiky se tu střídají s výbuchy slovní a situační komiky. Svižný sled zápletek pak vyústí v závěrečný bláznivý kolotoč záměn osob a přesně do sebe zapadajících omylů a náhodných shod,“ prozradila Viera Divoká z pořádající agentury.

Komedie z pera Kena Ludwiga měla premiéru už téměř před čtvrtstoletím v londýnském Globe Theatre a stala se jednou z nejpopulárnějších veseloher. Více než rok se hrála na Broadwayi, v Londýně a v Paříži. Byla přeložena do šestnácti jazyků a bavila diváky v třiceti zemích po celém světě.

Příběh Tenora na roztrhání je zasazen do prostředí amerického Clevelandu 30. let minulého století. Ředitel místní opery netrpělivě očekává příjezd slavné hvězdy, která má vystoupit ve Verdiho Othellovi. Tenor na poslední chvíli přijede, ale v hotelovém pokoji se zhroutí a není schopen zpívat. Impresário donutí svého nenápadného tajemníka Maxe, přehlíženou „děvečku pro všechno“, ale se slibnými pěveckými ambicemi, zastoupit na jevišti indisponovaného tenora. A Max, nikým nepoznán, zažívá na jevišti svůj první velký úspěch. Když se hvězda sama znovu vzchopí a v kostýmu Othella si vynucuje vstup na jeviště, je považována za podvodníka.

„Představení jsme koupili od Divadla na Vinohradech a už tři roky vyprodáváme sály. Do Zlína jedeme v krátké době už podruhé,“ řekl Václav Hanzlíček, který herce zastupuje.

Komedie pobaví publikum v neděli 26. dubna v 19 hodin.