Mediálním partnerem akce je Zlínský deník

„Návštěvníci se mohou těšit na všestranného hudebníka, který čerpá svou inspiraci především z oblasti blues a jazzu. V jeho tvorbě lze však najít i vlivy hudby etnické a také je v ní patrné působení klasické hudby evropské tradice,“ láká na vystoupení za organizátory Michaela Sokolovská.

Hudbě se věnuje už šedesátých let

Hudební kariéra Luboše Andršta započala v roce 1966 v tehdy ještě amatérské kapele Roosters. O tři roky později založil vlastní, tentokráte už profesionální skupinu Blues Company. V roce 1970 pak na sebe poprvé výrazně upozornil svým účinkováním v kapele Framus Five.

V sedmdesátých letech vystřídal několik dalších hudebních uskupení. „Ať už to byl jazz-rockový soubor Jazz Q Martina Kratochvíla, blues-rocková kapela Energit nebo akustické duo s jazzovým pianistou Emilem Viklickým,“ poukázala Sokolovská s tím, že rok 1980 byl pak významným mezníkem v Andrštově hudební dráze.„Natočil první sólové album, Capricornus, rozpustil Energit a založil novou vlastní kapelu Blues Band Luboše Andršta,“ sdělila.

Vystupoval s mnoha zahraničními hvězdami

Také v letech osmdesátých působil Andršt u několika výrazných hudebních projektů. Se skupinou Collegium Musicum nahrál dvojalbum Divergencie, znovu se přidal k Prokopovu Framus Five, koncertoval také v akustickém Nu-Triu.„V současnosti vystupuje se skupinami Luboš Andršt Group, Luboš Andršt Blues Band, Framus Five a ve společném triu s Michalem Prokopem a Janem Hrubým,“ konkretizovala Sokolovská.

Jak je patrné, během své kariéry spolupracoval Andršt s celou špičkou české jazzové i rockové scény. Koncertoval ale též s řadou zahraničních osobností, mezi nimiž nechyběli Toto Blanke, Tonya Graves, Dana Gilespie, Paul Jones, Katie Webster nebo B. B. King, s nímž v roce 1998 koncertoval v pražském Kongresovém centru.Jeho kytarové mistrovství je zaznamenáno na desítkách alb, na kterých můžete najít přes osmdesát jeho původních skladeb.

Viktor Chrást