„Připravili jsme si folklorní vystoupení valašských písniček a tanečků," prozradila paní učitelka Eva Slováková ze zádveřické školky s tím, že je to moc baví.

„Máme ve školce folklorní kroužek a děti jsou do toho zapálené," zmínila.

„Děti se snaží a jsou moc šikovné, toto je již náš pátý Škrpálek," prozradila ředitelka školky Ilona Šimečková.

Stejně jako děti ze Zádveřic-Rakové vystupovaly již popáté na Zlínském Škrpálku i děti z mateřské školy v Bílovicích.

Učitelky měly větší trému než děti

„Letos jsme měli hodně dětí nemocných, takže náš program s názvem Náš auťák, jsme secvičovali jen tři týdny, i když choreografii jsme měli připravenu už v září," prozradila učitelka z bílovické mateřské školky Marta Šimková, s tím, že děti se na vystoupení moc těšily a vůbec neměly trému.

„To spíš my," usmála se učitelka těsně před vystoupením.

Zlínský Škrpálek získává stále na větší oblibě a v Kongresovém centru to v pondělí bylo opravdu znát. Rodiče, učitelé, známí, prarodiče, ti všichni byli nervózní, jak vystoupení jejich ratolestí dopadne a rozhodně si je nechtěli nechat ujít.

Mezi nimi se proplétali jejich malí tanečníci a zpěváčci v barevných kostýmech, ve kterých jim to moc slušelo. Stejně jako malým tanečníkům z Mistřic. Dokonce to vypadalo, že do Zlína přijely děti z této mateřinky uklidit.

Jejich pásmo s názvem Popeláři se publiku moc líbilo a zaslouženě bylo oceněno velkým potleskem. Myslíme, že to děti zvládly s radostí a dobrou náladou," hodnotila vystoupení svěřenců učitelka Jitka Bráblíková.

„Akce by se nemohla konat bez podpory malých i větších obcí. Stejně tak jsme rádi za pomoc zlínské střední školy pedagogické a sociální, jejíž studentky nám pomáhají," řekla za pořadatele Jana Moučková.

Letošní ročník byl pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka.

„Jde o jedinou a velmi milou akci ve Zlínském kraji svého druhu, na které se se svými vystoupeními pravidelně představují mateřské školy z celého kraje. Jsme rádi, že jsme ji mohli zaštítit," uvedla za Zlínský kraj mluvčí Renata Janečková.

„Škrpálek se nám moc líbí, jsme tady již podruhé, je to moc pěkné, letos tady vystupuje syn," usmívala se maminka Zuzana Strnadová z Brumova-Bylnice. „Výborné," hodnotili akci zase manželé Krejčiříkovi ze Zlína, kteří se přijeli podívat na svá vnoučata ze zlínské školky Nad Ovčírnou s programem Holky z naší školky.

Ocenili také vystoupení malých mažoretek Světlušek z Uherského Ostrohu.

„Skvělá akce, usmíval se také tatínek Petr Olšan, který má děti v mateřince v ulici Slínová ve Zlíně. Zkrátka Zlínský Škrpálek ani letos nezklamal.