„Když jsem se tu novinu dozvěděla, byla jsem moc potěšená. Hlavně proto, že kritici, kteří o nominaci rozhodují, ví o Zlínu, který je, co si budeme povídat, od Prahy dost vzdálený. Víte, Maryša si to zaslouží, protože je výsledkem skvělé práce celého ansámblu včetně režiséra,“ je přesvědčená čerstvá adeptka na cenu.

Vedení divadla zpráva z Prahy samozřejmě potěšila.

„Mám-li být upřímný, jsem velice šťasten, že jsme se dostali do nejužší nominace. Je to vlastně ocenění celého souboru a co se týká Petry Hřebíčkové, netřeba to rozvádět. V roli Maryši exceluje. Je vidět, že dobré divadlo se nedělá jen v Praze, ale i ve Zlíně,“ pochvaloval si spokojený principál Antonín Sobek.

Slavné drama z moravského venkova bratří Mrštíků mělo ve zlínském divadle premiéru 26. dubna 2008 v režii hostujícího Martina Františáka. Inscenace je velmi kladně hodnocena odbornou kritikou.

„Maryša režiséra Martina Františáka je psychologickým dramatem, jak má být. Soustředěně nuancované herecké výkony, atmosféra houstnoucí jako vařící se povidla a katovsky zkušené utahování smyčky vesnické tragédie, co víc si přát. Petra Hřebíčková v titulní roli snivé i k sobě tvrdé dívky, a Dušan Sitek v úloze samolibě krátkozrakého Lízala došli po právu diváckého ocenění ve zlínské anketě Aplaus,“ napsal o inscenaci a jejích protagonistech recenzent Divadelních novin Richard Erml.

Také Dušan Sitek Hereckou asociaci zaujal a kritici ho vybrali do širší nominace za mužský herecký výkon.

„Tak samozřejmě jsem rád. Je krásné, že den po vyhlášení uvedeme Maryšu v pražském Divadle pod Palmovkou. Třeba bude budova v obležení,“ řekl se smíchem známý zlínský herec.

I uherskohradišťská scéna Slováckého divadla má svého kandidáta v boji o prestižní cenu. Mezi nominovanými herci v oboru muzikál je Tomáš Šulaj. Širší nominaci si vysloužil jedinečným ztvárněním role detektiva Nicka Cartera v muzikálu Adéla ještě nevečeřela režiséra Radka Balaše.

Třiatřicetiletý Šulaj se mezi hereckou špičkou republiky neobjevuje poprvé. Pozornost odborníků mu přineslo už ztvárnění Jaga v Shakespearově Othellovi v roce 2003 a za hlavní roli Jerryho v muzikálu Donaha! ocenění před čtyřmi lety získal. Slavný detektiv Nick Carter je tak jeho třetí nominací.

„Jsem rád, že Adéla ještě nevečeřela není jen komerčním titulem, ale že má přednosti, které dokáže ocenit i odborná porota,“ říká herec o muzikálu, ve kterém se divákům poprvé představil v září loňského roku.

Kromě nominace na cenu Thálie se komedie stala také největší událostí roku 2008 na uherskohradišťské scéně a získala cenu popularity Slovácký Oskar.

Slavnostní vyhlášení vítězů, které bude v přímém přenosu vysílat Česká televize, se uskuteční v sobotu 28. března ve 20 hodin v Národním divadle.