V Masters of Rock Café na Čepkově se původně měly představit čtyři formace. Silent Stream Of Godless Elegy (SSOGE), Innocens, Endless a Calathea. „Bohužel Calathea dostala nabídku vystoupit jako předkapela na koncertu jedné zahraniční skupiny, takže do Zlína nepřijedou,“ vysvětlila organizátorka akce Martina Benešová.

SSOGE jsou dvojnásobným držitelem žánrové ceny Hard&Heavy Akademie populární hudby Anděl. Kapela se inspiruje nejstaršími vrstvami moravské lidové písně, která svou syrovostí a drsnou poetikou přímo vybízí ke spojení tvrdé hudby s barvami tradiční muziky.

Innocens je v současné době jednou z nejvíce sledovaných kapel na gothicmetalové scéně. Jejich tvorba je kombinací klasického operní zpěvu s tvrdě rockovou hudbou a symfonickými aranžemi. Loňský podzim hudebníci absolvovali evropské turné po Evropě.

„Endless jsou dvojnásobným držitelem žánrové ceny Hard&Heavy Akademie populární hudby Anděl. Jejich tvorba je označována jako moderní artmetal,“ řekla Benešová.

Vzhledem k tomu, že se dramaturgie večera změnila, začátek akce se přesune z původně plánované 20 hodiny na 20.30 hodin.