„Letos jsme velice spokojeni, všechno proběhlo hladce, bez problémů. Největším lákadlem byla skupina Helloween. Německá speedmetalová kapela zahrála v noci z pátku na sobotu společně se svými bývalými členy zpěvákem Michaelem Kiskem a kytaristou a zpěvákem Kaiem Hansenem. Nadšeným fanouškům předvedla zhruba dvouhodinovou show,“ řekl šéf věhlasného festivalu Jiří Daron.

Dalším tahákem open air festivalu byla i skupina Powerwolf, která si Masters of Rock vybrala už podruhé k tomu, aby světu představila živě písničky z nového alba.

„A sezvala si k tomu i zahraniční novináře. V den koncertu navíc vydali nový singl, na kterém byla zbrusu nová píseň a dvě nahrané v minulosti na Masters of Rock. Tento singl vydaný speciálně pro festival byl také na akci v prodeji,“ vyzdvihl Jiří Daron.

Čtyřdenní rockový maraton v neděli před půlnocí uzavřel koncert Gena Simmonse, zakladatele a zpěváka legendární kapely Kiss.

Ještě před ním si nadšené fanoušky získali finští Korpiklaani, kteří si několik písniček zahráli dohromady s domácí vizovickou kapelou Fleret. Ta se naučila jejich dvě písničky Beer, Beer, Beer a Vodka, Finové zase song Vizovice od Fleretů.

„Už teď se fanoušci mohou těšit na zimní verzi Masters of Rock, který se bude konat ve Zlíně 2. prosince. Pro příští letní ročník už máme několik kapel potvrzených, na zveřejnění je ale ještě brzy,“ dodal Jiří Daron.

Na poklidný průběh festivalu rockové hudby ve Vizovicích dohlížely desítky policistů ve dne i v noci. I letos jim v jejich práci pomáhali studenti střední policejní školy z Holešova. Policisté šetří krádeže ze třinácti stanů.

„Zloději způsobili okradeným škodu za více než sto tisíc korun. Ke všem krádežím došlo hned zpočátku festivalu, v noci ze středy na čtvrtek. Pozitivní je, že některé z ukradených mobilů policisté našli a vrátili je majitelům,“ shrnula policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Co se týká dopravy, řešili policisté od začátku festivalu několik desítek přestupků. Ve spolupráci s celníky narazili při silniční kontrole na dva muže, kteří u sebe měli pravděpodobně marihuanu, a do včerejšího večera zastavili šestnáct řidičů, kterým v organismu koloval alkohol. Nejvyšší naměřená hodnota byla 1,19 promile.

„Připomínáme, že stejně jako v uplynulých letech mají řidiči po celou dobu konání festivalu i v pondělí po jeho skončení možnost přijít na obvodní oddělení policie ve Vizovicích a dechovou zkouškou jednoduše zjistit, zda mohou bez obav usednout za volant svého automobilu,“ dodala mluvčí.