„Každoročně představujeme na Masters jednu legendu. Letos tuto úlohu plní sympaťáci ze Švédska Europe, kteří se k nám vracejí po pěti letech. A jejich hit The final countdown ukončí v neděli celý festival,“ prozradil ředitel pořádající agentury Jiří Daron.

Headlinerem letošního ročníku je finská formace Nightwish. Hudebníci přislíbili jediné show v Česku až do roku 2011 právě při letošním Masters a jejich fanoušci se mohou i na novinky z jejich posledního alba Dark Passion Play.

Do Vizovic míří umělci z jedenácti zemí. V programu už ale došlo k jedné změně. „Mladá německá kapela Callejon musela bohužel svůj koncert zrušit. Bubeník si před vystoupením na festivalu With Full Force zlomil ruku při pádu z rampy vedoucí na pódium, což pro kapelu znamená několikatýdenní hrací pauzu,“ vysvětlila organizátorka akce Martina Benešová. Jak ale dále prozradila, skupina už přislíbila svou účast na Masters Of Rock 2010, kdy přijedou představit své nové album.

Návštěvníci se samozřejmě mohou těšit i na české formace. Jednou z nich je také skupina Kreyson, která už desítky let patří k české rockové scéně. Do Vizovic přivezou představit svoji novou desku s názvem 20 Years of Kreyson, která se má dostat k domácímu publiku letos na podzim.

Také známá kapela Fleret v čele s Jarmilou Šulákovou nabídne posluchačům hned první festivalový den koncert spojený se křtem alba. „Jarmilka má osmdesátiny a v podstatě už měsíc stabilně slavíme. Vydali jsme jí dvojcédéčko z živého koncertu, protože jsme ji chtěli zachytit v té úžasné kondici, kterou má ve svých osmdesáti letech,“ vysvětlil frontman Fleretu Zdeněk Hrachový.

Kapela vystoupí na festivalu už podruhé a všichni členové se moc těší. „Masters má prostě nezaměnitelnou atmosféru. Přijďte se ve čtvrtek odpoledne podívat, jak zpívá rocková babička a uvidíte, že je hvězda. No a samozřejmě uděláme malinkou dodatečnou oslavu přímo na jevišti,“ přislíbil Hrachový.

Organizátoři pro návštěvníky připravili hned několik novinek. Vůbec poprvé na festivalu přichystali druhé pódium. „Bude to taková zkouška. Každý večer zahrají tři české kapely. Pokud se to bude těšit diváckému zájmu, příští rok to zopakujeme a program rozšíříme,“ vysvětlil ředitel.

Další novinkou budou takzvané zpožďovací věže se zvukovým aparátem, díky kterým si přijdou na své i posluchači v nejvzdálenějších částech komplexu.

„K festivalu neodmyslitelně patří zábavní a herní zóny, adrenalinové sporty, tetování, piercing, bodypainting a mnoho dalších atrakcí. Takže myslím, že si každý najde to své,“ dodal Daron.