K oblíbencům domácí scény které festivalové publikům přivítalo s nadšením patří i skupina Dark Gamballe. Ta ostatně na Mastrs of Rock hraje již po několikáté. Rockový festival přitom neláká jen mladší ročníky. Pravidelně na Masters of Rock jezdí například paní Markéta Pivenská z Karviné, která letos oslavila třiašedesáté narozeniny.

„Jsem tu už po sedmé. Mám vizovický festival velmi ráda hlavně proto, že zde člověk může narazit na kapely odlišného rockového spektra. Na jednom pódiu se tu sejdou mí oblíbenci Accept a Moonspell, i přestože jsou žánrově úplně jinde než prvně jmenovaní," pochvaluje si paní Markéta. To, že metalový festival není jen pro mladé potvrzuje i paní místostarostka Vizovic.

„Metal není má parketa. Mnohem raději bych si zašla na koncert Beatles. Každým rokem ale dostávám několik pozvání, abych si atmosféru festivalu přišla užít. Možná tento rok opravdu na festival přijdu," sdělila paní mistostarostka. Z kapel které ve Vizovicích tento rok vystoupí, jí je nejvíce blízká místní kapela Fleret. Pokud festivalové publikum omrzí poslech koncertů, je pro ně připravena spousta doprovodných atrakcí.

„Za první den jsme vystříleli dvacet tisíc míčků," tvrdí provozovatel střelnice Luboš Klepánek. Otevírací doba na střelnici je od desáté hodiny dopolední až do druhé ranní. „Včera si přišli zastřílet čtyři tisíce lidí a dvě dívky si z naší soutěže odnesly soudek piva," doplnil Klepánek.