Odbornou porotu zaujaly svými inscenacemi Vše o ženách a Valmontovy nebezpečné známosti. Zajistily si tím postup na národní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Děčín.

Valašské křoví letos už poosmé uspořádalo místní amatérské divadlo SemTamFór Slavičín. Přehlídka se pravidelně koná od roku 2003 a o rok později se ji organizátorům podařilo povýšit na krajskou postupovou přehlídku. Letos se na ní představilo celkem 15 inscenací, z toho 12 soutěžních, a divadelní lahůdky si nenechalo ujít na 1500 diváků.

Úroveň a kvalita festivalu amatérské divadelní tvorby jdou podle pořadatele Jana Julínka rok od roku nahoru. „Až na dvě slabší výjimky byly letos na Valašském křoví inscenace, které podle poroty měly divadelní parametry a splňovaly to, co divadelní inscenace splňovat má,“ zhodnotil Julínek.

Osmý ročník přehlídky přinesl i novinku. „Valašské křoví bylo letos nově postupové i pro studentské divadlo na Mladou scénu v Ústí nad Orlicí,“ řekl Julínek. Na ni odborná porota soutěže doporučila trojici účinkujících souborů - SemTamFór Slavičín, Juniory Mrsti Prsti z Kouřimi a Slovanský tyátr z Olomouce.