Malenovické podhradí se bude již dnes otřásat v základech. Do hudebního klubu U Tetoura totiž zamíří punkové a hardcorové kapely z Čech a Slovenska. Organizátoři slibují, že nepůjde jen o tak nějaký koncert. „Ať už jde o bratislavské Abhorrence, olomoucké Nidal nebo východočeské Stolen Lives, v jejich textech každý najde jasné názorové poselství týkající se především zvířecích práv či nebezpečí neonacismu,“ uvedl organizátor akce Petr Kolář. Trio stálic česko-slovenského nekomerčního hardcoru doplní ještě regionální formace Edelweiss Piraten a také zcela nová kapela Nedotükat.

Bratislavští Abhorrence mají za dobu své osmileté existence na kontě dvě kvalitní alba. Poslední album The Blood of Natref z roku 2006 sklidilo také úspěch v zahraničí. Rytmicky výborně sladěný metalický hardcore dokáže přilákat a udržet pozornost po celou dobu vystoupení této slovenské kapely.

Stylově podobná a neméně kvalitní je formace Nidal z Olomouce. Minulý rok vydali své debutové CD „One Front, One Struggle“ a právě dorazili z turné na podporu projektu na ochranu zvířat Realita.tv. Hudebně jde o drtící metal hardcore v tom nejpůvodnějším slova smyslu. Metal i hardcore jsou v muzice zastoupeny stejnou měrou. Nidal navazují na tradici metal hardcoru z poloviny devadesátých let. „Snažíme se bránit práva zvířat. Propagujeme život bez drog, alkoholu a v našich textech poukazujeme na to, že žádný člověk tady není jen sám za sebe,“ řekl zpěvák kapely David Svobodný.

Další kapela v pořadí jsou Stolen Lives z východních Čech. Jde o rychlý hardcore trash s inteligentními texty v češtině, inspirovaný především kapelami jakou jsou Infest a Musical Waste.

Edelweiss Piraten z Otrokovic jistě není třeba sáhodlouze představovat. Domácímu publiku známá punková partička koncertuje již od roku 2000. Má za sebou druhé album s názvem Tučné časy skončily a dnes v její hudbě najdete nejen ženský vokál, ale také trubku a jasný politický odkaz.

Premiéru zažije nová kapela z Uherského Hradiště s názvem Nedotükat. Někteří členové začínali jako crust hardcoroví hudebníci, postupně se ale vyprofilovali a dnes sami sebe charakterizují jako subrock.

„Vstupenky budou k dostání i přímo na místě. Pro všechny chystáme malé překvapení,“ nastínil Kolář. Akce začíná v hudebním klubu U Tetoura ve dvacet hodin. Všem, kterým je hardcore a punk blízký, by si neměli nechat tento večer uniknout.