Ve Zlíně začalo „Zpívání koled s Deníkem" přesně v 18 hodin, kdy už dav na náměstí netrpělivě ladil hlasivky.

„Chodím pravidelně už tři roky a moc se mi tahle akce líbí," uvedla Milada Hloučková ze Zlína, která si ráda zazpívá i doma. Na letošní zpívání koled přišla už o půl hodiny dříve.

Podium zaplnili zejména malí zpěváci z kroužků „Yamaha". „Zpívání nás baví, líbí se nám třeba Nesem vám noviny, nebo Vánoce přicházejí," prozradily Milada Hloučková a Justýna Zábojníková z dramatického kroužku. Přímo zpěvu se věnuje jejich kamarádka Adéla Kubíčková.

„Zpívám v Yamaze od první třídy, tedy už devět let," prozradila.

Nejraději sice má populární zpěv, ale baví ji také sborový zpěv a nevyhýbá se ani koledám.

„Zpívám tady na této akci po třetí a moc se mi to líbí, je to fajn," doplnila.

Na podiu vystoupil také primátor.

„Mám rád koledy, ale nelíbí se mi poslouchat je v supermarketech už v říjnu," zmínil primátor Miroslav Adámek.

Sám má velmi rád romantiku Vánoc. „Velmi se mi líbí Rybova Mše vánoční, na kterou se snažím vždy zajít, ale pouštíme si ji i u štědrovečerní večeře," prozradil.

Pohodová atmosféra, dobrá nálada a krásné písničky naladily na správnou notu úplně každého.

„Já zpívám obvykle jen ovíněná, nebo na koncertech," směje se Lenka Troudová. „Vlastně jsem tady na náměstí náhodou, ale zalíbilo se mi to, tak jsem se rozhodla si zazpívat," dodává.

Akce regionálního Deníku Česko zpívá koledy. Zlínské náměstí Míru

Večer pak pokračoval s kapelou Reflexy.

„Máme rádi koledy a od té doby, co máme děti, si je často zpíváme i doma," prozradil za kapelu Libor Plšek. Letos vystupovali na akci Deníku po druhé.

„Loni jsme z toho byli maličko nervózní, protože neproběhla žádná zkouška a nevěděli jsme, jak to děti zvládnou, ale byly super a také letos se vše vydařilo," pochválil spokojeně.

FOTOGALERIE ze zpívání na náměstí Míru ve Zlíně

Spokojení byli také ve Zlíně u prodejny Albert, kde zpívání koled organizovala Základní škola Okružní.

„Velice mile nás překvapilo, že přišlo tolik lidí a že to bylo tak pěkné," zhodnotila Kateřina Čížková.

Zazpívat koledy si přišlo kolem stopadesáti lidí. „Přišlo hodně dětí a rodičů a všichni si to pochvalovali," zmínila.

Sama přitom dva dny předtím pekla buchty, které na zpívání koled přinesla. „Buchty byly okamžitě pryč," dodala se smíchem.

„Moc se těšíme na další ročník," uzavřela.

V Otrokovicích trénovali na speciální koledě půl hodiny dopředu

Zhruba dvě stovky lidí si užívaly Česko zpívá koledy v Otrokovicích.

„Užila jsem si to bezvadně, u nás ve městě je to vždycky pěkné," zhodnotila pro Deník Andrea Dohnalová. Celý článek zde

Akce Česko zpívá koledy, která je pořádaná s regionálním Deníkem, se ve středu 14. prosince 2016 v Otrokovicích zúčastnilo na dvě stě lidí.

FOTOGALERIE ze zpívání v Otrokovicích

A nadšení byli také v Lipové, kde se u kapličky sv. Václava sešlo asi třicet zpěváků koled.

„Panuje tu skvělá vánoční atmosféra," popsala Alena Jurková s tím, že po skončení zpívání koled ještě zůstali všichni v přátelské debatě a při popíjení čaje i jiných teplých nápojů. „Moc se nám to líbilo, trošku posněhává a je to opravdu pěkné," doplnila.

Česko zpívá koledy ve středu 14. prosince 2016 v Lipové.

FOTOGALERIE ze zpívání v Lipové

Asi 40 dospělých a 10 dětí se sešlo v Polichnu

„Atmosféra byla v rámci možností krásná Byli jsme smutní kvůli dnešnímu pohřbu mladého místního chlapce. Zpívání koled s Deníkem jsme však nechtěli zrušit, moc jsme se těšili," říká Alžběta Chaloupková, iniciátorka akce.

„Nachystali jsme 7 litrů svařáku a 10 litrů čaje a za chvilku jsme neměli nic. Utíkala jsem domů uvařit další," usmívá se.

Asi 40 dospělých a 10 dětí se sešlo v Polichnu (místní část Luhačovic) ve středu 14. prosince 2016 na akci Česko zpívá koledy.

FOTOGALERIE ze zpívání v Polichnu

V Napajedlech dostaly děti malý dárek

„Sešlo se nás asi 70 v sokolovně, byl to už náš 3. ročník," informoval Jiří Kaňovský, spoluorganizátor akce. Všechny děti dostaly drobný dárek. „Byla tady rodinná atmosféra, taková pohodová. Na zahřátí jsme tu měli svařák i punč," pochvaloval si. 

Koledy zpívali i v Napajedlech

FOTOGALERIE ze zpívání v Napajedlech

Ve Spytihněvi se u koled zahřáli svařákem

„Vytvořili jsme si tu díky Česko zpívá koledy přátelskou atmosféru," hodnotí pro Deník první ročník konaný ve Spytihněvi tamní starosta Vít Tomaštík. Odhadem se jej zúčastnilo na sto padesát lidí.

Coby překvapení si pro účastníky připravili slámový betlém pod tamním stromečkem. „Svařák jsme měli zadarmo, lidé přišli rádi. Mimo jiné na harmoniku zahrál ředitel naší školy. Byla to pěkná akce," dodává. (jk)

V některých místech do tónů vánočních koled padal sníh.

Zpívání koled ve Slavičíně-Hrádku pokračovalo i po ukončení akce. „Ještě zpíváme, užíváme si tu nádhernou vánoční atmosféru, vždyť nám tady padal i sníh" uvedla organizátorka Klára Vincourová. Doplnila, že letos se na akci sešlo více lidí než vloni. Zpívání koled s Deníkem bylo ve Slavičíně-Hrádku potřetí a bylo vidět, že se z něj stává se oblíbená tradice.

„Bylo tady asi sto lidí, přijeli i ze Slovenska a okolních obcí," dodala organizátorka s tím, že si užily i přítomné děti, které dostaly dárky. „Byly velice nadšené," uzavřela Klára Vincourová.

Koledy zpívali i ve Slavičíně - Hrádku

FOTOGALERIE ze zpívání ve Slavičíně-Hrádku

Rudimov – V Rudimově se letos již podruhé sešlo téměř sto lidí, kteří si zazpívali koledy s Deníkem.

„Jak se rozezněly tóny první koledy, bylo to nádherné, krásné. Také nám tu nasněžilo, takže atmosféra byla překrásná," chválila akci hlavní organizátorka Veronika Šálová. Doplnila, že akorát nezbyl vánoční punč.

„Je příjemné se potkat s přáteli, zastavit se a užívat si tu atmosféru kolem," uvedla s tím, že příští rok se jich určitě sejde ještě více než letos.

Bohuslavice nad Vláří – „Za ty tři roky, co zpíváme koledy s Deníkem, tady bylo nejvíc lidí," uvedla spokojeně organizátorka akce Jarmila Machučová. Podle ní panovala v Bohuslavicích nad Vláří při zpívání koled krásná, vánoční a příjemná atmosféra.

„Pak naše dvě ženy zazpívaly písničku Hallelujah," bylo to velice hezké," přiblížila letošní zpívání koled s Deníkem v Bohuslavicích nad Vláří Jarmila Machučová.

Koledy zpívali i v Bohuslavicích nad Vláří

FOTOGALERIE ze zpívání v Bohuslavicích nad Vláří

Česko zpívalo koledy i ve Vizovicích

Česko zpívá koledy ve Vizovicích

FOTOGALERIE ze zpívání ve Vizovicích

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU