VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Noc s Andersenem na 17. ZŠ

I letos se Žákovská knihovna ZŠ Zlín, Křiby připojila k oslavám Mezinárodního dne dětské knihy akcí „Noc s Andersenem". Toto populární setkání malých čtenářů se konalo z pátku 1. 4. na sobotu 2. 4. 2016 na naší škole. A jaký by to byl aprílový den bez legrace? Té jsme si užili opravdu dostatek. To, že pohádkové putování bude zábavou, nám napovědělo už samotné téma večera, a to nám všem známé příběhy Macha a Šebestové.

5.4.2016
SDÍLEJ:

Noc s Andersenem na 17. ZŠFoto: Dagmar Mrnuštíková

Vše jsme odstartovali již v pět hodin odpoledne. Jakmile se „spáči" ubytovali v učebnách, zahájili jsme společně program přivítáním a hymnou u vzácného stromu – Pohádkovníku.

Poté starší žáci předvedli jejich mladším spolužákům svůj herecký um v divadelním představení o tom, jak Mach a Šebestová získali utržené sluchátko. Dalším překvapením byla návštěva milého hosta z Městského divadla Zlín, slečny Markéty Kalužíkové.

Své kreativní cítění mohly děti předvést při plnění úkolů ve výtvarné, hudební či dramatické dílně, kterému předcházela společná četba. Podle toho, jak která skupinka malých čtenářů okouzlila svou tvůrčí interpretací odbornou porotu, obdržela zasloužený počet bodů. Nutno dodat, že hodnotící komise měla těžkou práci.

Rozhodnuto bylo až po baterkovém pátrání noční školou za Karlem IV., kterého Pažout s Horáčkem proměnili ve vrabce. Pak již na každého čekala vytoužená odměna, a že bylo z čeho vybírat!

Jak dobře se nám uléhalo do útulných pelíšků ve školních třídách. V klidně oddechujících tvářičkách našich spáčů se odrážela spokojenost. Pod zavřenými víčky už letěli možná zase zpátky do pohádky.

Velmi nás potěšilo, že večer společně s námi strávili kamarádi z Dětského domova, Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy Zlín.
Velké poděkování patří studentům 2. ročníku ze Střední školy pedagogické a sociální Zlín za pomoc při organizaci.
Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli.

Těšíme se za rok opět na shledanou.

Dagmar Mrnuštíková

PIŠTE, FOŤTE – příště tu může být 
i váš příspěvek Reportérem se může stát každý. Stačí mít chuť, vzít mobil, fotoaparát, tužku 
a papír nebo si sednout 
k počítači a poslat příspěvek. Zajímají nás vaše názory, 
náměty i postřehy. 
Pošlete nebo přineste 
zajímavý článek.

Autor: Redakce

5.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

AKTUALIZOVÁNO

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

AKTUALIZOVÁNO

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ PŘÍMÝ VSTUP DO VOLEBNÍCH VÝSLEDKŮ / Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků. 

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení