Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová Mekka Masters: stadion Luďka Čajky

Zlín - Zimní mutace největšího mezinárodního rockového open air festivalu v České republice už klepe na dveře. Již v sobotu 26. listopadu úderem 14. hodiny se návštěvníci mohou těšit na více než jen povedený lineup sedmého ročníku Zimního Masters of Rock 2011.

24.11.2011 1
SDÍLEJ:

Jiří Daron, ředitel agentury Pragokoncert, která organizuje Masters of Rock Jiří Daron, ředitel agentury Pragokoncert, která organizuje Masters of RockFoto: DENÍK/Matej Slávik

Ten je přímo nacpaný zvučnými jmény a hvězdami světového metalového nebe a podle pořadatelů jde o nejlépe obsazený Zimní Masters v prozatímní historii festivalu.

Svědčí o tom i ohromný zájem o vstupenky, díky němuž došlo k přesunu místa konání do větších prostor, a to na Zimní stadion Luďka Čajky. Po- dle organizátorů nabídne fanouškům nejen o dost větší prostor k pařbě, ale i větší pohodlí, dokonalejší servis a lepší podmínky celodenního pobytu.

O dalších změnách a hvězdách letošního ročníku si Deník povídal s ředitelem pořádající agentury Pragokoncert Jiřím Daronem.

S kým byla letos nejtěžší spolupráce, co se týče účinkování na zimní verzi Masters of Rock?

Každoročně je poměrně složité zajistit na jeden konkrétní den vícero dobrých kapel.

Nicméně letošní dramaturgie se hodně vydařila a máme tu nejlépe obsazený Zimní Masters ve své historii. No, a díky tomu to bude zároveň nejlépe navštívený ročník. Divácký zájem si vynutil dokonce přesun na Zimní stadion Luďka Čajky. Nicméně tento úspěch se rodil těžce.

Jak to?

Celkem jsme museli nahradit sedm potvrzených umělců, kteří v různém časovém období z nejrůznějších důvodů zrušili svoji účast. Takovou šílenou situaci jsme nikdy nezažili ani při čtyřdenním letním Masters, kde je koncentrace sedmdesát kapel. Letos se stalo, že jsme neuskutečnili v létě jen jedno slíbené vystoupení. Vezměte si, že na Zimním Masters vystupuje devět kapel a postupně jsem musel sedm nahradit.

O jaké kapely šlo?

První kapelou, kterou jsme naštěstí nestihli ani zveřejnit, a ta po potvrzení účasti zrušila evropské turné, byla americká kapela Kamelot. O její účast se snažím již několikátým rokem. Dále zrušila evropské turné americká legenda Testament, kterou měli doprovázet švédští Bullet. Další zrušenou kapelou byli Finové Symfonia, jejichž frontman onemocněl. Předkapely As I Lay Dying a Septic Flesh, které jsou předkapelami na turné Amon Amarth, zkrátily turné a do České republiky a Polska již nedorazí.

Podařilo se vám zajistit dostatečnou náhradu těchto kapel?

Za každou skupinu se musela samozřejmě najít okamžitě adekvátní náhrada. Naštěstí se to podařilo. Do Zlína přijede devět atraktivních zahraničních kapel ze šesti zemí světa. Program je nabitý světovými hvězdami různých rockových a metalových žánrů.

Můžete vypíchnout ty největší hvězdy letošního ročníku?

Zcela světově unikátní je vystoupení populárních Němců Gamma Ray, kteří z 60 % odehrají písně, které nikdy naživo nezazněly, a ze 40 % to budou slavné hity v nových aranžích, mnohdy hrané akusticky.

Speciálním hostem koncertu pak bude původní zpěvák Helloween Michael Kiske. Diváci na pódiu uvidí dva původní členy Helloween, Kai Hansena a Michaela Kiskeho. Takový koncert se již nikdy nemusí opakovat. Dohodli jsme se na něm s Gamma Ray letos v červnu, když jsme byli na festivalu Noc Plná Hvězd.

A další lákadla?

Dalším velkým lákadlem jsou Švédové Amon Amarth, kteří jsou na světové tour k novému albu, a to s kamionem plným vlastní produkce. Na světovém turné jsou rovněž legendární Američané Morbid Angel. Po sedmnáctileté koncertní pauze se vrací na hudební scénu thrashmetalová legenda ze Švýcarska Coroner a Masters of Rock bude jejich historicky první vystoupení v České republice.

Kdo bude mít letos na Zimním Masters svou premiéru?

Premiéru na Masters bude mít i německá hardrocková legenda Kingdom Come. Všech pět kapel lze považovat za hvězdy a taháky letošního Zimního Masters.

Doznal festival nějakých změn oproti loňsku?

Největší změnou je přesun do daleko větších prostor zimního stadionu. S tím souvisí i vybudování většího pódia, umístění velkoplošných projekčních pláten vedle pódia z pravé i levé strany, na které bude z video-režie přenášen signál ze tří kamer, které budou snímat kapely a atmosféru v hale. Dále zde budou poprvé v historii festivalu použity nejmodernější světelné hlavy s největší svítivostí na světě.

Jaké byly důvody stěhování na Zimní stadion Luďka Čajky?

Důvod přechodu do divácky komfortnější a dvojnásobně větší haly byl pochopitelně velký divácký zájem.

Co jinak chystáte pro fanoušky?

Pro fanoušky bude rovněž přichystán luxusní obchůdek se spoustou krásných rockových vánočních dárků. (Úsměv.) Budou připravena festivalová trička, dvojDVD z Masters of Rock 2011, kniha fotografií s názvem Z rockového polosvět(l)a, ve které je řada fotografíí také z festivalu Masters of Rock a ze stejnojmenného zlínského klubu, nebo také dvojDVD Avantasia live at Masters of Rock and Wacken, které doslova obletělo celý svět.

Potýkali jste se s nějakými potížemi při organizaci? Jak náročná byla ta letošní?

S potížemi se nepotýkáme. Organizace je náročnější pouze tím, že jsme přešli z haly Euronics na zimní stadion, který má technická úskalí, přes která se musíme přenést. Jinak jsme se setkali s absolutní vstřícností managementu Zimního stadionu Luďka Čajky, což nám práci usnadňuje a máme z toho radost.

S jakou návštěvností letos počítáte a jak se zimní mutaci letního Masters of Rock daří obecně?

Zimní Masters se začíná stávat stejným fenoménem jako ten letní. Letní Masters letos dokonce v hudebních festivalových cenách získal vítězství v kategorii festival roku 2011 v České republice.

Myslím, že je to dáno nejenom výjimečně atraktivní dramaturgií, ale také tím, co každoročně pro fanoušky připravujeme. Máme v současnosti ve Zlíně a Vizovicích dva skvělé festivaly, na které jezdí fanoušci i kapely z celého světa.

Existuje někdo, kdo vám při těchto akcích obzvlášť usnadňuje práci a pomáhá?

Rád bych v této souvislosti poděkoval jak Policii ČR, která nám v létě nesmírně pomáhala, tak vedení města Zlína za mediální podporu Zimního Masters.

Na co jste v letošním devátém ročníku nejvíce pyšní?

Pro mě je to jednoznačně zcela unikátní vystoupení Gamma Ray, které se již nikde na světě nemusí opakovat.

Dále překvapení v podobě osobní účasti švédských Sabaton, kteří fanoušky z pódia seznámí, co společně chystáme na rok 2012.

Co byste vzkázal fandům, kteří se již na Zimní Masters chystají?

Přijďte se podívat na zimní verzi nejoblíbenějšího festivalu České republiky, kterým Masters of Rock bezesporu je.

Věřím, že budete odcházet spokojení a můžete si odnést i vstupenky za zaváděcí ceny na festivaly příštího léta, jakými jsou Masters of Rock 2012 a Metalfest 2012.

Morbid Angel s novým albem

Neméně očekávanou událostí bude mimo jiné koncert slavné americké death-metalové legendy Morbid Angel, která na Zimní Masters přijíždí představit své nové album Illud Divinum Insanus. Její vystoupení mohou fandové očekávat ve 20.15 hodin.

Celých osm let museli fanoušci jednoho z pilířů světové deathmetalové scény čekat na nový studiový počin. Morbid Angel podle kritiků příznivcům namíchali album nesmírně rozmanité, kdekdo by řekl splácané a nesourodé, s čímž se v jistém pohledu určitě dá ztotožnit.

Exkurze po industriálních, deathmetalových, rockových a avantgardních místech nyní čeká nejen zlínské návštěvníky svátku metalu a rocku.

Uvidíme, co u nás předvedou. (zuz

Gamma Ray: hvězdy festivalu

Vrátí se k nám fenomenální skupina Gamma Ray. Ovšem nebude to obyčejný návrat. Kapela si pro Zimní Masters přichystala úplně novou speciální show s exkluzivním hostem Michaelem Kiskem nazvanou Skeletons and Majesties.

„Když jsme procházeli všechna naše dosud vydaná alba, zjistili jsme, že je zde spousta písní, které jsme na koncertech skoro vůbec nikdy nehráli, a tak jsme se rozhodli připravit úplně nový playlist, oživit některé z těchto songů a zahrát je v naší současné kondici,“ řekla k tomuto unikátnímu koncertu samotná kapela.

Společné vystoupení je naplánováno nakonec jako hřeb večera ve 23.40 hodin. Kapela bude hrát až do jedné hodiny ranní. (zuz)

Přijedou i Švédi Amon Amarth

Prvoligový deathmetalový bengál a zbrusu novou desku Surtur Rising na Zimním Masters představí kultovní švédská kapela Amon Amarth.

Jak již bylo řečeno, vikinští death metalisté letos vydali již osmé studiové album. Když se podíváte na jeho booklet, uvidíte mečem hrozivě máchajícího vikinského hrdinu.

Texty písní, jak už z názvu desky vyplývá, jsou znova inspirované severskými mýty. Hlavním motivem celého alba je mytologický bojovník Surtur, který má obrovskou moc tvořit i ničit.

Fanoušci sami mohou posoudit, zda jim nová deska má co nabídnout.

Švédské vikingy si můžete na Masters poslechnout od 21.55 hodin.

Autor: Zuzana Molková

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Podchod  na Náměstí práce ve Zlíně.
34

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

UEFA liga  FC Zlín tiskovka trénink
31

Kodaň převyšuje soupeře v držení míče i v počtu střel, upozorňuje Páník

Nejsem zákeřný, hájí se po drsném zákroku vůdce Veselý. Vyfasoval trest

Tři zápasy nepodmíněně. To je trest udělený disciplinární komisí pro kapitána hokejistů Aukro Berani Zlín Ondřeje Veselého za drsný zákrok kolenem na vítkovického útočníka Rostislava Deje z úterního utkání 14. kola extraligy. Slovenský forvard včera odpoledne podstoupil vyšetření, které však podle prvních zpráv z ostravského klubu bude vážnějšího a dlouhodobějšího charakteru.

Za Fryštákem bourala dvě auta, posádky včetně dětí vyvázly bez zranění

Zpočátku poměrně vážně vyhlížející srážku dvou osobních aut řešili ve středu po desáté hodině dopoledne hasiči, policisté a zdravotníci nedaleko Fryštáku ve směru na Holešov.

Měli zpronevěřit evropské dotace, za to můžou dostat i tři roky vězení

Že nesrovnalosti a drobné podvody v souvislosti s evropskými dotacemi nejsou žádná legrace, poznala osmapadesátiletá bývalá radní Bojkovic a exředitelka Sociálních služeb města Bojkovice Š. V. Soud ji viní z poškození finančních zájmů Evropské unie, kdy jako zástupkyně sociálních služeb měla čerpat dotace - dodat fiktivní dodací listy za ubytování a vyúčtování pracovních cest.

Krotitelé duchů, Mimoni, Star Wars či série Lego Frozen, i to je svět kostiček

V Baťově institutu ve Zlíně je až do začátku ledna k vidění unikátní výstava stavebnic.Svět kostiček výstava, která nabízí průřez rozsáhlou soukromou sbírkou sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce. Výstava je k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 2. ledna 2018.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení