"Každý rok uvádíme premiéru jednoho muzikálu, poslední tituly Dohana! i Sugar měly vděčnou diváckou odezvu," vysvětluje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. "Tento trend chceme držet i nadále a myslím si, že v každé sezoně diváci takovéto představení očekávají," dodává mluvčí. Na rozdíl od předchozích projektů však nepůjde o velkolepou podívanou s desítkami účinkujících, nýbrž břemeno náročných hudebních a tanečních čísel bude ležet na dvojici herců. Je to však pro ně příležitost, která se nenaskytne každý den.

Během představení se diváci ocitnou v prostředí tvůrců muzikálových hitů a příběh o svérázné dvojici - začínající mladé textařce Soni Walsové a uznávaném hudebním skladateli Veronu Gerschovi - sleduje s vtipnou nadsázkou vznik úspěšného autorského vztahu a jeho přerod do vztahu milostného. Jejich láska se však brzy začne komplikovat a oba se musejí rozhodnout, čemu dát přednost - kariéře či lásce. "Jak to vše nakonec dopadne, neprozradím, ale bude to opravdu překvapivé, diváci budou trochu zaskočeni," říká dramaturgyně Hana Hložková.

Režie se ujal Igor Stránský, jenž si přizval k nastudování Radka Balaše, který je podepsaný pod mnoha úspěšnými muzikálovými tituly (Donaha!, Sugar). "Balaš bude tentokrát choreografem, ale i v této oblasti již má mnoho zkušeností a spolu s režisérem vytváří sehraný tým," dodává divadelní mluvčí. V titulu Song pro dva se samozřejmě objeví Tomáš Šulaj, který získal muzikálovou Cenu Thálie, a jeho partnerkou bude nová posila souboru Pavlína Vašková, jež je čerstvou absolventkou brněnské JAMU. Muzikál Song pro dva se začal připravovat tento měsíc a herci zavítali do nahrávacího studia Slováckého divadla, aby se věnovali náročným hudebním číslům. Premiéra zajímavého představení je naplánována na polovinu června.