OBRAZEM: Výstava přiblíží vánoce ve starém Zlíně

Zlín - (FOTOGALERIE) Jak vypadal vánoční Zlín v meziválečném období, to už dnes uvidí návštěvníci vernisáže výstavy Vánoce v baťovském Zlíně.

4.12.2008

Výstava přiblíží vánoční atmosféru v meziválečném ZlíněFoto: DENÍK/Hana Minaříková

Muzeum jihovýchodní Moravy se totiž rozhodlo ukázat, jak se slavily Vánoce v době největší prosperity města.

Lidé si budou moci prohlédnout, jak ve 30. letech vypadala kuchyň během vánočních příprav i jak býval ozdobený stromeček.

Z dobových informačních letáků a výloh také návštěvníci zjistí, jaké dárky si lidé dávali a za kolik peněz je mohli nakoupit.

Výstavu, která navodí iluzi vánočního podvečera baťovského Zlína, bude možné v prostorách zlínského zámku obdivovat až do 4. ledna příštího roku.

Autor: Hana Minaříková

4.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Obránce Zlína Ondřej Bačo.
11

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Ondřej Benešík
12

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Profily poslanců zvolených ve Zlínském kraji

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

V osmdesátých letech si s ním hrálo každé dítě. Plastová figurka Igráček, hlavně příslušník VB, byla legendou dětských pokojíčků. První byl však zedník, vznikl už v roce 1971.

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.