Nepřestalo, naopak od léta probíhaly pravidelné zkoušky, v listopadu naplno vypukly přípravy a začaly závěrečné kroky k premiéře prvního představení.

Než jsme ovšem mohli ocenit jejich první herecké a pěvecké výkony, museli jsme obdivovat jejich neúnavné pracovní nasazení. O víkendech a volných chvílích byli tesaři, stavaři, zvukaři, malíři, natěrači, a tak podobně. Celé jeviště i s kulisami a oponou si vlastnoručně vyrobili, jen za pomocí rodinných příslušníků a přátel. Zkoušelo se až večer a někdy byli tak nadření a unavení, že nemohli ani chodit, natož hrát roli. Ještě 5 dnů před premiérou zkoušeli v sále na parketách, kde jeviště s kulisami znázorňovala lepicí páska na zemi.

Sobota 14. prosince 2013 byla dnem premiéry Pohádky o princezně. Naprosto vyprodaný sál byl plný nadšených diváků, kteří ocenili nejen herce v jejich rolích, ale téměř profesionální jeviště, originální oponu, sešitou z látek, darovaných občany Lípy pro tento účel, barevné kulisy, ozvučení, osvětlení, hudbu, kostýmy, líčení. Skvělé!

Závěrečný potlesk ve stoje byl poděkováním všem aktérům za přístup, za výkon, za snahu, za odvahu, za stoprocentní nasazení celého týmu.
Ano, utvořil se perspektivní tým mladých, povětšinu Lipjanů, který má podporu doma i mezi kamarády. K našim fotbalistům, hasičům, sokolům, čarodějnicím, myslivcům tak přibyli novodobí lipští divadelní ochotníci!

Slova chvály a uznání zněla ze všech stran a vlila nové síly a nadšení do další práce. Druhá i třetí repríza byly stejně rychle vyprodány a stejně dobře zahrány. Čtvrté představení bylo v sobotu 28. prosince 2013 na delší dobu poslední, neboť se sokolovna musí vrátit do své podoby. Ale určitě ne nadlouho, už se všichni moc těšíme, co nám předvedou.

Je velmi příjemné zjistit, že v dnešní uspěchané, neosobní a přetechnizované době si dovedou mladí lidé sami udělat zábavu, která má smysl a navíc přináší radost nejen jim, ale i dalším okolo!

Velké díky patří všem hercům, pomocníkům , jejím rodinám a sponzorům. Bez nich by to prostě nešlo! Blahopřejeme celému týmu, z nich jmenujme zatím jen dva - Niku Balajkovou a Ondru Janalíka. Ona scénaristka, produkční ,čert, on režisér, hlavní stavbyvedoucí a vodník. Výborní byli ve všech rolích.

Autor: zástupci obce Lípa