Přijeďte v pátek 22. července do Otrokovic a užijte si třídenní letní slavnosti, které se uskuteční ve všech částech města. V ulicích narazíte na karnevalové tanečnice, připravena je řada soutěží a celou akci budou doprovázet koncerty kapel nejrůznějších žánrů. To vše a mnohem více můžete zažít v Otrokovicích až do neděle 24. července.

„V pátek v 17 hodin akce vypukne. V parku před hotelem Baťov Společenský dům se představí několik hudebních kapel. Program na hlavním pódiu odstartuje regionální skupina Expo & Pension, pokračovat bude Poletíme? a pátek zakončí kapela Kvatro. Návštěvníci se mohou těšit na úplnou novinku Salsa party, která se uskuteční v areálu místního koupaliště od 21 hodin. Určitě přijďte, nebudete zklamaní," láká jeden z dramaturgů Otrokovické Besedy Dalibor Dědek, který se podílí na organizaci Otrokovických letních slavností.

V sobotu dopoledne projede městem alegorický vůz s tanečnicemi, které budou vybízet k návštěvě slavností. Sobota přinese tradiční závod dračích lodí, zájemci mohou zhlédnout outdoorovou výstavu výtvarníků místního spolku Rozumění a za zvýhodněnou cenu lze pořídit palubní lístek na výletní loď Morava, na které bude atmosféru zpříjemňovat živá hudba. Milovníci dechovky přivítají v dopoledních hodinách Trnkovjanku a děti ocení kouzelníka Šeklina. Ve večerních hodinách se představí Olga Lounová a kapely Mňága a Žďorp a Yo Yo Band.

Poslední den slavností se na náměstí 3. května uskuteční 5. ročník soutěže v kutálení pneumatik. Do Otrokovic zavítá Ilona Csáková se svojí kapelou, která se představí v odpoledních hodinách v parku před hotelem Baťov.

„Mysleli jsme na všechny věkové kategorie a na všechna odvětví zábavy. Hudba, zpěv, tanec, umění, závody, sport. Pevně věřím, že si každý přijde na své. Tradičně zachováváme akce, které u veřejnosti v uplynulých letech získaly oblibu, ale každým rokem přinášíme novinky, aby byly Otrokovické letní slavnosti vždy něčím originální," uvedl Dalibor Dědek. (ex)