„Výstava snímků přibližuje práci členů Fotoklubu Beseda Otrokovice, jejichž členové jsou amatérskými fotografy, jejichž láska k tomuto umění je natolik velká, že jednotlivé snímky si ve většině případů s těmi profesionálními nezadají,“ uvedla mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.

Amatérská fotografie má v Otrokovicích více než šedesátiletou tradici. V roce 2008 obnovili členové klubu tradici pořádání fotosalonů. Letošní ročník je zaměřen na kouzlo zátiší.

„Rok 2010 byl pro Fotoklub Beseda Otrokovice úspěšný. Zúčastnili jsme se několika soutěží a workshopů. V rámci mapového okruhu Vysočina i Turnov jsme obsadili 5. místo. Zajímavý byl také workshop Sidonie 2010 v Bílých Karpatech zaměřený na krajinářskou fotografii,“ poznamenal předseda klubu Michael Maděra.

Téma zátiší ve snímcích členů Fotoklubu Beseda Otrokovice mohou návštěvníci vidět ve foyer Otrokovické Besedy do 26. května. Prostory jsou veřejnosti přístupné od pondělí do pátku vždy od 8 do 18 hodin. V sobotu a v neděli je možné snímky zhlédnout pouze po dobu konání kulturních akcí.