„Tentokrát ale vystoupí se svou ostravskou formací složenou ze špičkových muzikantů. Pakostra trio zahrají ryzí ostravské hospodské blues. Některé songy jsou i v ostravském nářečí. No a texty skladeb jsou samozřejmě okořeněny specifickým humorem,“ prozradila organizátorka koncertu Petra Nesázalová.

Pakostra trio se do Pozlovic vrací podruhé. „Loni jsme vyrazili na takové miniturné a zahajovali jsme ho právě v Ogaru. Letos tomu nebude jinak,“ vysvětlil jeden z muzikantů Josef Pak.

Přestože se hudebníci znají už patnáct let, společně vystupovat začali až před dvěma roky. „Hlavní iniciátor byl Radek Pastrňák a ostravská bluesová legenda Jiří Kostadinov,“ vrátil se v čase Pak.

Kapela hraje autorské skladby a vybrané songy od Buty. Právě točí své debutové album, které by se k posluchačům mělo dostat v září. „Bude se jmenovat Ostravské pláže,“ prozradil s úsměvem.

Koncert v Ogaru začne v 19 hodin.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.