Letošní slavnosti připomněly 185 let od založení obce a pětasedmdesát let působení místních dobrovolných hasičů. „Jde zároveň o kulturní i společenskou akci, jejímž smyslem je, aby se lidé scházeli. To je totiž specifickým rysem obyvatel Karolína. Žijí tu lidé, kteří jsou ochotni se společně pobavit,“ nastínil místostarosta obce Radek Skácel.

Kulturní dny Karolíny vznikly před pěti lety, když místní světili obecní znak a prapor.

„Tehdy jsme si řekli, že bychom slavnosti mohli dělat každý rok. Dokázali jsme, že umíme vymyslet program, jako mívají velká města, a současně tak prezentujeme naši obec,“ vysvětlil Skácel s tím, že slavnosti nesou jméno po zakladatelce obce, tedy hraběnce Karolíně Lamberkové ze Šternberka. „I obecní znaky vycházejí z jejího rodu Šternberků,“ dodal místostarosta.

Čtyřdenní akci odstartovala slavnostní bohoslužba a večerní koncerty doprovodilo i námětové cvičení dobrovolných hasičů. Kvalitní program slavností, zejména koncert Hradišťanu přilákal například Bronislavu Večerkovou z Kvasic.
„Jiřího Pavlicu jsem si nemohla nechat ujít, je to moje krevní skupina,“ přiznala divačka. Slavnosti v Karolíně však poznamenala ještě jedna událost. Kvůli vlastní svatbě na nich chyběl starosta obce Jiří Kužma.

„Byla to náhoda, že se vše sešlo v jeden termín. Slavnosti a svatba pana starosty spolu nesouvisí,“ smál se Radek Skácel.