„Vůbec jsem nečekala, že tento rok přijedu. Moc kapel na letošním ročníku neznám. Kamarádi mi ale nabídli volný lístek a už to bylo. Peníze na tetování jsem utratila za něj,“ směje se spokojeně.

Své volby nelituje, festivalovou pohodu si vychutnává.

„Je to naprostá bomba. Hrozně si užívám, že tady vždy objevím nějaké nové kapely. Loni mě například dostali švédští Avatar, které jsem předtím vůbec neznala,“ popisuje Michalcová.

I když je na festivalu teprve krátce, stihla si naplno užít první páteční koncert.

„Ráno jsme šli na snídani a zrovna začala hrát kapela. Spousta lidí naběhla k pódiu a začala šílet. Tak jsem se k nim přidala,“ vzpomíná na ranní zážitek.

„Všichni tam běhají, všude lítají ruce, nohy, lokty. Dostala jsem dokonce do oka, ale beru to pozitivně. Nic vážného se mi nestalo,“ usmívá se rockerka s dvoubarevnými vlasy a popisuje, jak to chodí v takzvaném circle pitu.

Strach, že se jí něco stane, však nemá. Běhání mezi lidmi pod pódiem bere dokonce jako odpočinek.

„Vždy se u toho uvolním a odhodím všechny starosti. Je to pro mě takový relax,“ prozrazuje. Přestože je žena, v circle pitu na ni ostatní ohled neberou.

„Když do toho řádění vběhne dívka, všichni zpozorní. Říkají si, že na mne budou opatrní. O minutu později ale vidí, že jsem naprosto šílená,“ uzavírá Michalcová a odchází objevovat nové kapely.

MICHAELA KOLKOVÁ