Ten hostil v sobotu večer ve zlínském Kulturním a univerzitním centru (KUC) stovky přítomných hostů. Záštitu na plesem převzali první dáma České republiky paní Ivana Zemanová, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a primátor města Zlín Miroslav Adámek.

Ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů (FBM) Josef Němý prozradil, že již při výběru hudebního repertoáru pro ples, myslí dopředu na své hosty. „Jde především o naše hosty, proto ve výběru hudby nesmí chybět takové skladby, jako třeba Na krásném modrém Dunaji, chceme zkrátka takové, které lidi znají a na které se krásně tančí," uvedl.

K tanci a poslechu provázela přítomné Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka. Překvapením večera bylo jistě vystoupení Top Bandu Jana Smolíka a sólistky Renáty Poldlipské. Společně s FBM zahráli píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar a sklidili obrovský aplaus. Ten si také zasloužila zpěvačka Petra Janů, která nevynechala ani jeden ze svých slavných hitů. Svou energií roztančila přítomné a nenechala nikoho na pochybách o svých kvalitách. V programu byl prostor také pro taneční vystoupení, o ta se postarali s polonézou tanečníci Klubu Fortuna, pod vedením Radka Felcmana a také taneční pár Filip a Gabriela Karáskovi, kteří předvedli ukázky latinsko-amerických tanců.

Ani letos nechyběla na plese lidová muzika, v podání cimbálové muziky Stanislava Gabriela, která bavila hosty v prostorách foyeru KUC.

Zde také akciová společnost Baltaci připravila pro všechny nepřeberné množství vybraných lahůdek. Byly mezi nimi marinovaný losos, jelení kýta vařená ve vakuu se šípkovou omáčkou, ústřice, uzená pečená vepřová kýta a mnoho dalších kulinářských specialit. K tomu si mohli hosté dát víno, šampaňské nebo kdo chtěl, i čepované pivo.

Všechny přítomné dámy byly krásné a pánům to vedle nich slušelo. Všichni se dobře bavili. „Na plese filharmonie jsme potřetí. Zdá se nám, že je stále lepší a také jídlo nemá chybu," prozradili manželé Hájkovi ze Zlína. Za pravdu jim dal i Stanislav Hradil, který si tuto společenskou událost nenechal ujít. „Skvělé, ještě lepší než loni," hodnotil spokojeně.

„I když nejsem plesový typ, tak rozhodně bych si tento ples nenechal ujít. Proč jezdit do Prahy či do Vídně, když máme nejkrásnější ples na světě tady ve Zlíně" svěřil se primátor Zlína Miroslav Adámek.