Přestože se vždy těší na většinu kapel, nejradši má ty, které hrají tvrdou hudbu.

„Nejvíc jsem se těšil na Death Angel, ti hráli ve čtvrtek. Jejich vystoupení bylo perfektní, hlava mě bolí ještě teď,“ směje se. Spolu s kapelou Kreator byli Death Angel stěžejním pilířem jeho návštěvy letošního ročníku Masters.

Naopak nejméně si Kačor užil jeden z hlavních koncertů festivalu.

„Nevím, co na těch Sabatonech lidé pořád vidí a slyší. Tentokrát sice hráli s filharmonií, ale i tak mě jejich skladby baví poslouchat jen chvíli,“ svěřuje se učitel.

Sabaton si poslech až do konce, avšak především kvůli koncertu, který následoval.

„Čekal jsem hlavně na Pain, ale jejich koncert byl příšerně ozvučený. Znělo to jak ze třech sudů. Lidi mávali na zvukaře a nechápali, co se děje. Dokonce já, který jsem se na ně nejvíc těšil, jsem po dvaceti minutách zavelel k odjezdu,“ vzpomíná zklamaně na zážitek z minulého dne.

Vystoupení ostatních kapel si však užívá.

„Třeba Dymytry, ty bylo slyšet perfektně. Jejich koncert jsem si užil a trochu jsem i, jak se říká, zapařil,“ vtipkuje Kačor. Kromě dobré hudby ho na festivalu těší i další věc.

„Jsem rád, že překupníci nemohou prodat lístky. Stane se, že někdo nemůže přijít. Ale když jich mají tři a víc, tak jednoduše obchodují. Loni je prodali i za tři tisíce kvůli Slayer, ale letos je nikdo nekoupí ani za pětistovku. Dobře jim tak,“ dodává a s úsměvem odchází vyzvednout kamaráda, s nímž si užije nadcházející koncerty.

MICHAELA KOLKOVÁ