Oblíbená veselohra Kdo je tady ředitel? bude v tomto roce bavit už jen třikrát

Diváci se samozřejmě mohou těšit i na Dušana Sitka, který je od této sezony členem uměleckého souboru Divadla pod Palmovkou a do Zlína se tak vrací, aby odehrál jediné říjnové představení. To se uskuteční už v úterý večer od 19 hodin.

„To však není jediný důvod, proč zavítat do našeho divadla. Ve veselohře navíc exceluje herec Gustav Řezníček, který získal cenu Aplaus za roli Kristoffera, nejlepší mužský herecký výkon,“ uvedla mluvčí zlínské scény Hana Šmardová. Známého herce tehdy volba diváků překvapila. „Hlavně proto, že komedie v době vyhlášení ankety za sebou ještě neměla moc repríz. Ale samozřejmě jsem byl moc potěšen,“ zavzpomínal Řezníček.

A na co se může publikum těšit? „Trierův výborně napsaný scénář o jedné počítačové firmě, ve které se po deseti letech klidu začnou dít překvapivé komické situace, přímo vybízí k převedení na divadlo. Má silné a vtipné dialogy, výborně napsané postavy a s humorem a nadsázkou odhaluje komplikovaný život a vztahy v moderních firmách. Je tedy výsostně aktuální a mnozí z vás se možná budou smát tomu, co velmi dobře znají ze svých pracovišť,“ přiblížil děj hry dramaturg Vladimír Fekar.

Komedie měla ve Zlíně premiéru loni v prosinci. V hlavních rolích se představili Radoslav Šopík coby skutečný ředitel firmy, Gustav Řezníček alias herec, který má vymyšleného ředitele hrát a Dušan Sitek si zahraje postavu islandského podnikatele.

Po téměř čtyřměsíční pauze teď musí herci „oprášit“ texty. Nejtěžší úkol tak asi bude mít Sitek, jelikož na jevišti hovoří výhradně islandsky. „Největší záludnost tohoto jazyka je v tom, že se nepodobá němčině ani angličtině. Je to řeč, kterou na světě hovoří pouze tři sta tisíc lidí a je velice, ale velice škaredá. Když chodím po Praze se psem na procházku, brumlám si islandštinu a tak trénuji. No a lidi, kteří mě míjejí, se na mě dívají s podezřením v očích,“ říká s úsměvem. Gustav Řezníček nechává opakování na poslední chvíli. „Nějak se mi to všechno naskládalo, ale určitě se na úterní dopolední zkoušku připravím. Možná to bude napínavé,“ směje se.

Dušan Sitek se do divadla, ve kterém působil pětadvacet let, vrací po několika měsících. „Každá návštěva Zlína je pro mne radostná a jsem rád, že mi Strýček Váňa a Kdo je tady ředitel? zůstali. Ředitele hrají i kolegové ve Švandově divadle a je to neustále vyprodané. Tak doufám, že ani zlínští diváci si nenechají tuto skvělou inscenaci s excelentním výkonem Gustava Řezníčka ujít,“ chválí představitel Finnura svého kolegu.

Pro režiséra Pavla Kheka byla práce se zlínským souborem debutem. „Pověsti nelžou, herecký ansámbl je opravdu velmi dobrý. Přímo nadprůměrný. Jsem z Prahy a já bych polovinu z nich vzal do jakéhokoliv pražského divadla a myslím, že by tam zářili,“ pochvaloval si před prosincovou premiérou spokojený umělec.

Kdo úterní představení nestihne, má v tomto roce ještě dvakrát šanci ho zhlédnout. A to 15. listopadu a 28. prosince.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.