„Dlouhovlasý herec s mírnou nadváhou nevypadal ani náhodou jako svěží patnáctiletý hoch milující přírodu a dobré skutky. Ostříhat a zhubnout, znělo proto doporučení z divadla,“ popsal mluvčí Slováckého divadla a zároveň představitel záporného Dlouhého Bidla Josef Kubáník.

Petr Čagánek vzal příležitost naprosto vážně. Těsně před prázdninami jej kolegové ostříhali. Hubnutí však bylo na něm. „Míra mi vyhrožoval, že jestli neshodím aspoň pět kilo, tak bude chtít roli zpátky,“ řekl se smíchem herec a popsal, co všechno pro ni udělal. „Zásadně jsem změnil jídelníček. Žádné tuky, nic smaženého. Jen ovoce, zeleninu a spoustu tekutin,“ prozradil Čagánek. Zaroveň ale přiznal, že se nedokázal vzdát svého oblíbeného piva.

Součástí nové životosprávy nového Jarky Metelky se stal i pohyb. „Skáču přes švihadlo, a to čtyři sta přeskoků každý den. Do toho kliky a dřepy,“ podotkl.
Za dva měsíce zhubl téměř pět kilogramů a v kostýmu podle svých hereckých kolegů vypadá jako skutečný skaut. „Mohu potvrdit, že Petr vypadá mezi chlapci z Rychlých šípů nejlépe,“ dodal Kubáník.

Na nového představitele Jarky Metelky se lidé mohou přijít podívat pozítří od 19 hodin. Rychlé šípy režiséra Roberta Bellana měly ve Slováckém divadle premiéru v říjnu roku 2000. Do současnosti za sebou mají téměř dvě stě osmdesát repríz. Dokázaly zabodovat na několika festivalech.