Když vyhlásili její jméno, dojetím se rozbrečela. Bylo už po šesté hodině večer a měla za sebou náročný den: první zkoušku absolvovala v půl desáté ráno, soutěž ale začala v půl druhé a se svým vystoupením přišla na řadu v půl čtvrté.

Z 34 účinkujících šla na řadu až jednadvacátá. Porotu Moravskoslezského kola pěvecké soutěže Děti a píseň však ohromila ze všech zpěváků nejvíc. Z Rožnova pod Radhoštěm si přivezla o víkendu první místo a postup do celostátního kola.

Kromě dvanáctileté Julie Vajdákové (na snímku) z Dětského valašského souboru Maryjánek, který pracuje pod hlavičkou Valašského souboru Kašava ve Zlíně, si zazpívá v celostátním kole dalších devět pěveckých nadějí.

Dostat se tam ale nebylo snadné.

„Už jen čekat dvě hodiny pro mě bylo těžké. Z ostatních úžasných zpěváků jsem byla dost nervózní,“ svěřila se talentovaná Julie Vajdáková. Nervozity ji zbavil až moderátor na pódiu. Nakonec zpívala bez stresu a vystoupení si užila.

„Největším zážitkem pro mne bylo samozřejmě zpívat s BROLNem,“ uvedla.

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů po vystoupení všech soutěžících zpříjemnil chvíle čekání na výsledky hodinovým koncertem.

Porota si zavolala soutěžící na pódium a začala vyhlašovat postupující.

„Byly to strašné nervy. Vyhlašovali výsledky od konce a Julinku vyhlásili jako poslední,“ přiznala velké napětí maminka Markéta Vajdáková. Dceru doprovázela s celou rodinou.

„Bylo pro mne neskutečné slyšet svoje jméno v první desítce,“ sdělila Julinka, která podle jejích slov neočekávala postup ani z krajského kola do Moravskoslezského. „Postoupit do celorepublikového kola je snad jen sen,“ dodala.

Jak dopadne snový příběh studentky zlínského gymnázia, se uvidí v sobotu 2. června v Brně.