"V závěru prohlídky se lidé seznámí také s tradicí různých rukodělných prací na Valašsku," řekl autor výstavy Daniel Drápala. Na zvětšených fotografiích si návštěvníci prohlédnou práce všech sedmadvaceti řemeslníků, kteří získali od ministerstva kultury titul Nositel tradice lidových řemesel. Na Valašsku se tímto titulem pyšní již šest výrobců, z toho jedna žena. Lidé tak mohou obdivovat například práci kováře Josefa Hrušky z Valašského Meziříčí. Vystaveny jsou i březové metly Jiřího Ondřeje ze Zubří nebo bílé vyšívání Jany Juřicové z Vigantic.

V závěrečné části expozice muzeum představuje typické valašské činnosti, mezi něž patří zpracování proutí na pletení košů a metel nebo zpracování vlny či lnu pro tkalcovské práce. "Vše uvidí na velmi zajímavých historických fotografiích, které jsou vytaženy z našeho fotoarchivu," upřesnil autor výstavy. Expozici doplňuje i publikace O práci lidských rukou, která představuje všechny oceněné řemeslníky, přináší také souhrnné pojednání o řemeslech a domácích pracích na Valašsku a také vzpomínky pamětníků. Výstava potrvá do 17. července.

O víkendech ji zpestří ukázky tradiční rukodělné výroby několika řemeslníků z Valašska. Skanzen se již mnoho let věnuje soustavné dokumentaci tradiční řemeslné a rukodělné výroby na Valašsku a Těšínsku. Shromážděné poznatky využívá při tvorbě a správě svých sbírkových fondů, pro prezentaci během krátkodobých výstav i stálých expozic. Různorodost řemeslné a domácké výroby si návštěvníci muzea prohlédnou i během roku při různých akcích.