„Všechna vystoupení, která s nimi naše agentura po celé České republice naplánovala a odjela, byla beznadějně vyprodána a bubeníci svým energickým, fascinujícím vystoupením doslova a do písmene nadchli. Češi dokáží velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny. Jejich strhující program Heartbeat Shin-on (v překladu Tlukot srdce) byla naprosto jedinečným zážitkem a soubor sklidil ohromné ovace,“ zavzpomínala Martina Benešová z pořádající agentury.

Bubeníci v současné době připravují v japonských horách zcela nové vystoupení. Yamato se tak po roce vrátí do Čech.

Soubor Yamato založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za kolébku japonské kultury. V současné době členové formace sídlí ve vesnici Nara a s tradičními japonskými bubny Wadaiko cestují již více než deset let po celém světě.

Od svého vzniku uskutečnil soubor přes tisíc představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy včetně hudby a kostýmů, je použito několik desítek originálních japonských bubnů. Nejvzácnějším nástrojem je buben Odliko, který je vyroben z ohromného více než čtyři sta let starého stromu.

Jedinečné vystoupení japonských umělců je naplánováno na 22. květen 2009 ve sportovní hale Novesta.