Na konci je šokující zjištění. „Určitě znáte ty filmy, kdy sedíte a máte pocit, že tomu moc nerozumíte, ale nemůžete od nich odejít, protože cítíte, že se to všechno vysvětlí a vám spadne čelist. Tak taková bude i hra Šest postav hledá autora. Ještě jsem něco takového na divadle neviděl,“ přiznává představitel jedné z hlavních rolí Jiří Hejcman.

Zároveň vzpomenul na chvíle, kdy si hru s kolegy poprvé přečetli. „Když jsme zjistili, co se na konci stane, seděli jsme jako opaření a nebyli schopni slova. Tak to bylo silné,“ láká diváky. Jeho slova potvrzuje herečka Irena Vacková a připomíná, že hlavní zásluhu na vzniku neobyčejné inscenace má režisér Zdeněk Dušek.

„Se Zdeňkem Duškem se znám už od dob studií. Už tehdy to byl poctivý, důsledný a velice náročný režisér. Při Svačince generálů jsem se v tom utvrdila a po Šesti postavách to mohu podepsat,“ uvedla Vacková.

Autorem hry je nositel Nobelovy ceny Luigi Pirandell. Jak bude inscenace v podání hradišťských herců vypadat, se ukáže zítra od 19 hodin.

Josef Kajetán