„Letošní ročník doznal drobné, leč významné změny. Posunula se totiž horní věková hranice pro soutěžící a to z původních 23 na 25 let. Ti, kteří dobře a rádi zpívají, se mohou přihlásit až do 31. března. Díky dobré spolupráci s hudební televizí Óčko jsou do soutěže namísto audionahrávek přijímány videonahrávky. Podmínky a další informace jsou dostupné na www.czechtalent.cz,“ informovala organizátorka akce Šárka Slaměnová.

Za vítězství v soutěži Czechtalent Zlín 2009 získá zpěvák nebo zpěvačka finanční odměnu dvaceti tisíc korun, sošku od sochařky Petry Vajdákové a možnost účastnit se mezinárodních festivalů po celém světě.

„O vítězi budou i letos rozhodovat jen ti nejlepší. Miloš Skalka, Ondřej Soukup, Petr Malásek, Lešek Wronka, Martin Červinka, Petr Šiška, Eduard Krečmar a další významní čeští, ale i zahraniční hudební skladatelé, textaři, producenti a publicisté včetně prezidenta soutěže Luďka Malára,“ prozradila Slaměnová.

Finále čtrnáctého ročníku soutěže, které odstartuje 29. května ve zlínském Velkém kině, zpestří svým vystoupením Aneta Langerová, Marek Ztracený, vítěz ročníku 2007 Tomáš Klus a finalistka Zlíntalentu Alice Konečná.