„Hořko-směšná komedie Antona Pavloviče Čechova Strýček Váňa v režii Martina Františáka, jehož Maryša přinesla Cenu Thálie 2008 Petře Hřebíčkové, vynesla letos širší nominaci na Cenu Thálie 2010 Kateřině Liďákové za mimořádný jevištní výkon v roli Jeleny,“ uvedla mluvčí divadla Hana Šmardová.

Dodala, že Strýček Váňa nepatří k nejčastěji uváděným Čechovovým hrám, přitom je to text vynikající, plný vášní, humoru i smutku. Premiéra inscenace se konala 6. února 2010.

Na derniéře bude možné naposledy v této sezoně vidět i Dušana Sitka, který ve zlínském divadle po svém odchodu do angažmá pražského Divadla pod Palmovkou dohrává v této inscenaci jako host.

Za zhlédnutí stojí podle mluvčí i druhá inscenace. „Svérázná Mexičanka Frida Kahlo s německými a židovskými kořeny dodnes přitahuje ojedinělým výtvarným dílem, plným překvapivé a syrové symboliky, jihoamerické barevnosti a niterného osobního příběhu, který do obrazů dokázala promítnout,“ podotkla mluvčí.

Od premiéry, která se uskutečnila 6. března 2010, hrají hned dvě herečky najednou, Eva Daňková a Tamara Komínková. Představení je jedinečné i tím, že v něm hraje živě holešovská kapela Los Perdidos.