Zlínská scéna tak publiku nabízí jedinečnou příležitost poznat své kmenové herce i mimo jejich role na jevišti.

„Opavskou rodačku Petru Domžalovou poznali naši diváci jako herečku, která navíc krásně zpívá, už v době jejích studií na Zlínské vyšší odborné škole umělecké,“ uvedla mluvčí Městského divadla Hana Šmardová.

Za jedenáct let nastudovala přes třicet rolí. Patří k nim Perdita v Zimní pohádce, Irina ve Třech sestrách, Aňa ve Višňovém sadu. Ráda vzpomíná na Hodl v Šumaři na střeše a k oblíbeným inscenacím patřil také Letní salon. Po „mateřské“ přestávce se divákům připomněla hned v titulní roli pohádky o kruté čínské princezně Turandot. Divácky přitažlivá byla role Francis v Hello, Dolly! stejně jako v současné době Marlene Dietrich v Madam Piaf. „Ve velkém sále ji můžeme vidět v inscenacích Eva tropí hlouposti a Rok na vsi,“ doplnila mluvčí.

Uherskohradišťský rodák Josef Koller zůstal po absolutoriu JAMU v Brně. Jako člen Národního divadla v Brně pokračoval ve studiu, hostoval v Divadle U stolu, hrál v televizních seriálech, daboval, absolvoval zahraniční kurzy a pracoval jako asistent na katedře herectví JAMU.

„Ve Zlíně se zapsal jako černý kocour Muf v roce 2006. Dnes už počítá třetí sezónu a počet rolí překročil dvě desítky. V současné době je to vznětlivý Francek v Maryši, mírně sarkastický Jofanniel v Andělech všedního dne, horlivý strážník v Baladě pro banditu a stejně jako nikdo ze souboru nechybí ani v Roku na vsi,“ přiblížila Šmardová.

Rád a s chutí hraje v pohádce o Opici Žofce, má za sebou čerstvou premiéru v Madam Piaf v Divadélku v klubu a připravuje se na roli krále Uthera v Merlinovi.

Oba divadelníci odhalí svoji tvář už v pondělí od 19 hodin.