Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sympozium Držková: zajímavá díla umělců může získat každý

Držková - Mezinárodní výtvarné sympozium Držková se uskuteční od 18. do 26. května v Držkové na Zlínsku. Jedná se o tradiční setkání výtvarníků v Hostýnských horách. „Centrem dění je Patriot camp Držková, kde výtvarníci bydlí a tvoří. Celá akce je ukončena slavnostní vernisáží za účasti význačných hostů kulturního i společenského života," uvedl za organizátory Jaroslav Šarman ze sdružení Solisko.

15.5.2012
SDÍLEJ:

Při práci. Jozef Šarman je zakladatelem setkání výtvarníků v Držkové. Foto: DENÍK/Hana Konečná

Deník podporuje

Letošní, již 5. ročník, poctí svou účastí dva výtvarníci ze Slovenska, dvě výtvarnice z Polska a pět výtvarníků z Čech a Moravy.

„Z toho dva výtvarníci by se měli představit při tvorbě soch a zbytek účastníků se bude věnovat malbě, grafice a dalším výtvarným metodám," sdělil Šarman. Konání výtvarného sympozia podpořil záštitou hejtman Stanislav Mišák.

U příležitosti slavnostního večera 19. května budou od 23 hodin draženy výtvarně zpracované šindele, které pořádajícímu občanskému sdružení Solisko věnovaly známé osobnosti. „Mimo jiné například Květa Fialová, Roman Vojtek nebo herci zlínského Městského divadla," uvedl Šarman.

V průběhu týdne budou pozvaní výtvarníci tvořit v Držkové, a to nejen v prostorách Patriot campu, ale také v okolní přírodě, kde budou hledat potřebnou inspiraci. Seznámit se s výtvarnou činností profesionálů přijdou také děti z MŠ Držková a ZŠ a MŠ Kašava.

„Sympozium ukončí vernisáž v pátek 25. května od osmnácti hodin opět v prostorách Patriot campu. Při vernisáži budou vystavena díla všech zúčastněných výtvarníků, která budou nabídnuta k prodeji," přiblížili organizátoři. (poh)

Autor: Redakce

15.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení