Nový gastronomický podnik, rozprostírající se na dvou podlažích zrekonstruovaného Obchodního domu Zlín, chystá na počest dětského filmového festivalu Filmové menu, bude hostit známého šéfkuchaře Marka Raditsche, rozšiřuje nabídku kuchařských kurzů o lekce s Katkou Kolbovou z Masterchefa a již brzy se také hosté mohou těšit na degustaci šampaňského, otevření venkovní zahrádky a pikniky.

Filmové menu Bistrotéky Valachy (20. 5. – 1. 6.)

Město Zlín bude na konci května žít filmem nejen v kinosálech a ulicích města, ale od 20. května do 1. června také v Bistrotéce. Pro filmové fanoušky sestavil šéfkuchař Lukáš Strnad nabídku pokrmů známých z populárních filmů – dětských i těch pro dospělé. Návštěvnici si budou moci pochutnat na Špagetách Lady a Tramp, které proslavili psí hrdinové animovaného filmu Walta Disneye. V nabídce bude i krevetová polévka BubbaGump inspirovaná filmem Forrest Gump, jehož hlavní hrdina během svého pozoruhodného života našel zálibu v pěstování krevet. Kdo zná legendární konverzaci dvojice padouchů z Pulp Fiction o „ne jen tak ledajakém burgru, ale poctivém čtvrtlibráku se sýrem“, jistě uvítá příležitost ukázkový Čtvrtlibrák se sýrem osobně ochutnat. A jako sladká tečka bude připravena Karlíkova tabulka čokolády.

Asijské menu Marka Raditsche s Nespressem (30. 5.)

Během filmového festivalu, 30. května, do Bistrotéky zavítá Marek Raditsch, výkonný šéf pražských restaurací Kampa Group a ex-porotce kulinářské soutěže MasterChef. Pro hosty připraví v otevřené kuchyni Bistrotéky čtyřchodové Asijské menu ve spolupráci s prémiovou kávou značky Nespresso, která ho doplní různými druhy kávy. V menu bude mj. lososové poké, hovězí striploin s omáčkou teriyaki a restovanou broccolinou či kokosový sorbet s tmavým rumem a slaným karamelem.

Degustační menu s ochutnávkou Champagne (12. 6.)

Další degustační večer, tentokrát zasvěcený šampaňskému, se uskuteční ve středu 12. června. Hosté ochutnají pět druhů šampaňského s průvodním slovem someliérů a k tomu snoubené pokrmy šéfkuchaře Bistrotéky Lukáše Strnada – mj. ústřicemi, mořskými šneky, foie gras či čerstvými fíky s lanýžovým medem.

Dezerty s Katkou Kolbovou a další kurzy vaření

Pro příznivce Školy vaření rozšířila Bistrotéka Valachy nabídku kurzů o japonskou kuchyni či mořské plody. Atraktivní novinkou jsou lekce s Katkou Kolbovou, která letos jako finalistka Masterchefa sklízí od porotců ovace za dezerty. Zájemci se s ní mohou naučit makronky nebo dezerty z čokolády.

Nové menu, venkovní zahrádka, oslavy a grilování

Od května Bistrotéka uvedla nové sezónní menu, jemuž dominují steaky, burgery, tatarák, pastrami a další speciality ze špičkového masa z čestru. Speciální nabídku připravila k oslavám promocí. Šálek kávy, drink, sklenku vína, zmrzlinu, dezerty a další lahůdky si budou moci hosté již brzy vychutnat na venkovní zahrádce a chystá se speciální nabídka pro pikniky a grilování. Více informací: www.bistrovalachy.cz