Texty všech koled najdete ve středečním vydání Deníku a také si je můžete stáhnout

Výjimkou nebude ani Zlínsko, kde se do akce Česko zpívá koledy pořádané regionálními Deníky zapojí lidé ve třinácti městech a vesnicích.

Celkem šest vybraných vánočních koled zazní ve Zlíně, kde zpěváky z Hudební školy Yamaha doprovodí členové kapely Reflexy.

Zpívat se bude také v Otrokovicích, Slavičíně, Brumově-Bylnici, Luhačovicích, Vizovicích nebo Napajedlích.

Největší návštěvnost se dá očekávat v centru Zlína.

„Česko zpívá koledy je zavedenou oblíbenou akcí, která nabízí jedinečnou atmosféru," říká mluvčí města Zdeněk Dvořák.

V pár kilometrů vzdáleném Fryštáku budou udávat tón žáci z tamní mateřské a základní školy. Podle mluvčího radnice Pavla Nášela děti na vystoupení pilně trénují už několik týdnů.

„Učí se koledy, aby akce neměla chybu," řekl pro Deník mluvčí. Zpívat se bude u vánočního stromu ozdobeného novým osvětlením, které radnice letos pořídila. Zúčastní se i fryštácký starosta Lubomír Doležel.

S oddílem starších žen a mužů tvořících část Sokola si zazpívají v Napajedlích, a to v prostorách tamní sokolovny. Už dobrý týden tam všichni podle tamního starosty sokolské jednoty Jiřího Kaňovského trénují.

V lázeňském městě Luhačovice zpívající dav podpoří svým hlasem i místostarosta Radomil Kop.

„Zpívám si rád, takže se určitě přidám," zmínil s úsměvem místostarosta. Na Česko zpívá koledy se prý vydá celá městská rada po skončení jednání.

Ve druhém největším městě Zlínska Otrokovicích očekávají účast kolem dvou až tří stovek lidí. Na náměstí 3. května se sejdou zpěváci o půl hodiny dříve, budou se totiž rozezpívávat.

Představí se Základní škola Trávníky a Mánesova, Pěvecký sbor Hlahol z Mysločovic a ženský pěvecký sbor z Otrokovic.

„Nejdůležitějším článkem ale bude smíšený pěvecký sbor složený z otrokovické veřejnosti," sdělil moderátor Michal Mynář.

Vizovičtí slibují oproti loňsku, kdy se zapojili poprvé, změnu: při Česko zpívá koledy totiž slavnostně rozsvítí vánoční strom a výzdobu.

„Kašna ve středu města pak bude zadělána poklopem, kde si každý bude moci zapálit během akce svou svíčku. Chybět nebude také něco ostřejšího na zahřátí, pro děti čaj, chodit budou andělé s košíčky, ve kterých budou mít pro děti perníčky," informovala místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

V Brumově-Bylnici už mají náměstí pro akci připravené, očekávají tam účast dvou až tří set lidí. „Už se těšíme, rádi si zazpíváme. Teď ještě, aby přálo počasí," podotkl tamní starosta Zdenek Blanař.

Letos poprvé na dvou místech se Česko zpívá koledy odehraje ve Slavičíně. Vloni tam koledy zněly prvně jen z tamní části Hrádek, nyní se lidé sejdou nově i na Horním náměstí. Tón bude udávat klub tamních diabetiků, na hudební nástroje zahrají děti ze ZUŠ.

„Punč na zahřátí bude nachystaný," přislíbila Marie Studeníková ze slavičínského infocentra. Pozadu nezůstanou ani obce. Třeba v Lipové se už na akci těší, obec přispěje na úhradu občerstvení pro návštěvníky, stejně tak v Bohuslavicích nad Vláří nebudou lidé ochuzeni o něco k zakousnutí či napití.

V Rudimově si střihnou svou premiéru.

„Zapojili jsme se letos poprvé, takže snad bude návštěvnost co nejvyšší. Nachystáme nějaké občerstvení, bude punč a snad i slivovice. Žádný sbor či kapela tu s námi zpívat nebude, tak uvidíme, jak nám to půjde a zda budou další ročníky," konstatoval rudimovský starosta Stanislav Franc.

Zpívat se má také v Dešné, obci, která má asi dvě stovky obyvatel. 

Chcete s námi letos zpívat koledy?

Stačí vyplnit přihlašovací formulář zde.

Fotografujte!

Vaše fotografie ze zpívání koled rádi zveřejníme na webu Zlínského deníku a na stránkách www.ceskozpivakoledy.cz.

Své fotografie zasílejte co nejdřív po skončení zpívání na redakce.zlinsky@denik.cz a nezapomeňte uvést místo (město, obec) kde jste zpívali a autora fotografií.

Seznam všech zapojených míst najdete v interaktivní mapě na www.ceskozpivakoledy.cz.

Kde se bude zpívat na Zlínsku?

středa 9. prosince 2015 18 hodin

Fryšták - náměstí Míru
Vizovice - Masarykovo náměstí
Zlín - náměstí Míru
Slavičín, Slavičín-Hrádek - u kapličky
Bohuslavice nad Vláří - u kapličky
Dešná
Otrokovice - nám 3. května, před Otrokovickou Besedou
Luhačovice - Lázeňské náměstí
Rudimov - obecní úřad
Brumov-Bylnice - náměstí

Předchozí ročníky

2014

2013

2012


2011