„Kultovní Tleskač hrající právě tento originální hudební styl u nás určitě navodí skvělou, uvolněnou, roztančenou a veselou atmosféru pro potěchu ducha každého z nás,“ přislíbil s úsměvem organizátor akce David Mlčoch.

Tleskač do zlínského klubu nezavítá poprvé. „Do Zlína jezdíme jednou do roka a vždycky je fajn nálada. Tak akorát lidí, pohoda, prostě fajn večírek,“ zavzpomínal kapelník Jiří Sýkora.

Formace příští rok oslaví první desítku svého působení na české hudební scéně. Poprvé se představili v červnu 2001 v plzeňském Divadle Pod lampou. Dnes s úspěchem brázdí české kluby i festivaly a postupně dobývají také zahraničí.

Posledním hudebním počinem bylo jejich CD Na předměstí Bory. „Momentálně skládáme materiál na další desku, ale nikterak netlačíme na pilu. Necháváme tomu volný průběh. Až bude dost materiálu, prostě cédéčko vydáme. Teď jsme asi tak v polovině práce,“ prozradil Sýkora.

Již osmým rokem vystupují ve stejné sestavě devíti hudebníků a jedné zpěvačky. Trombon, barytonsaxofon a spoustu dalších nástrojů rozezvučí v sobotu známí muzikanti, kteří jsou vždy oděni do pro ně tak typických stejnokrojů.

O jeviště se podělí s dalšími dvěma kapelami. Do Zlína přijede formace Timudej. Jejich nejnovějším hudebním počinem je album Con'Čerto Grando, které vyšlo na podzim loňského roku. „Timudej poutá pro svůj neotřelý projev, hravost, nadhled a především energickou hudbu na pomezí ska, reggae, funky, rocku i popu, pozornost lidí všech generací,“ tvrdí Mlčoch. Jako další se představí Skamafutra z nedaleké Strážnice.

Koncert začne v sobotu 28. března od 20 hodin.