S pětatřicetiletým Sammetem známým také z kapely Edguy se na podiu objeví například Michael Kiske (ex Helloween, Unisonic), Eric Martin (Mr. Big) či Amanda Somerville. Původně měl přijet také Ronnie Atkins z kapely Pretty Maids, ale zranil se.

„Zahrajeme šest až sedm skladeb z nového alba, další ze starších, bude to taková kombinace," uvedl Sammet, podle kterého není vzhledem k velkému počtu lidí na podiu již prostor pro nějaké speciální ohňové či jiné efekty. „Viděl jsem, jak od toho lidé i vzňali," poznamenal.

Sammet si své partnery na podiu velmi pochvaloval. „Je skvělé mít na podiu tolik zpěváků. Kdyby měl někdo náhodou špatnou noc, někdo další ho zakryje," vtipkoval německý zpěvák, který na vizovickém festivalu vystoupil již několikrát s Avantasií i kapelou Edguy. „Pohostinnost je zde skvělá, cítím se zde skutečně vítaný," uvedl.

Jedním z účastníků projektu je i Eric Martin. „Kdo by nechtěl v té show být, tento rokenrolový cirkus mám moc rád," řekl dnes ve Vizovicích. Po skončení turné Avantasie se chce soustředit jen na Mr. Big a v roce 2014 připravit nový projekt. Také Amanda Somerville dnes prozradila, že chce pracovat na sólovém albu.

Tobias Sammet si po skončení tiskové konference udělal čas, aby podepsal své fotografie a alba skupiny Edguy